Żabka w letniej odsłonie

Sezonowe sklepy Żabka funkcjonują w wielu nadmorskich miejscowościach od połowy czerwca do połowy września br. W tym roku firma uruchomiła 12 takich punktów.

Żabka, właściwie jako jedyna sieć handlowa w Polsce, uruchamia latem typowo sezonowe placówki, tzw. sklepy modułowe. Żadna inna sieć tego nie robi.

W cyklu handelextra.pl o sieciach w sezonie przedstawiamy Żabkę. 

Sklepy Żabka stawiane są w specjalnych, dostosowanych do prowadzenia sprzedaży pawilonach o wielkości 12x15 mkw. lub 9x12 mkw. Oferta sezonowych Żabek jest dedykowana klientom przebywającym na wakacjach. W praktyce oznacza to, że na półkach znajduje się dużo szerszy wybór napojów, a także podstawowa oferta produktów spożywczych do przygotowania szybkiego śniadania czy obiadu.

Analizy Żabki pokazują, że klienci sklepów sezonowych znacznie częściej zainteresowani się produktami o mniejszej gramaturze, dlatego w tym roku w ofercie sklepów znalazło się znacznie więcej właśnie takich produktów. Podobnie jak w latach ubiegłych dużym zainteresowaniem cieszy się oferta Żabka Café z hot-dogami oraz kawą na wynos, których sprzedaż sukcesywnie rośnie.

W ciągu tygodnia sklepy sezonowe są otwarte standardowo, czyli w godz. 6.00-23.00, w niedziele z ograniczeniem handlu oraz w święta decyzję o otwarciu podejmują franczyzobiorcy. Sklepy - jak informuje Żabka - cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, dlatego franczyzobiorcy również w niedziele niehandlowe chętnie otwierają placówki dopasowując godziny otwarć do potrzeb klientów.

Biedronka na ten rok wyznaczyła ok. 90 sklepów, które pełnią rolę sezonowych, część z nich działa całodobowo.Są to jednak całoroczne placówki, tyle że zlokalizowane w miejscowościach turystycznych. W Lidlu tylko 12 lokalizacji kategoryzowanych jest jako sezonowe. Takich placówek nie ma Kaufland. Wszystkie sieć traktuje jednakowo, choć - ze względu na wzmożony ruch - potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Dla tego przede wszystkim - rekrutuje

 

 

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }