Prace remontowe, które ruszyły w pierwszej połowie lipca, obejmą pasaże, toalety, strefę restauracyjną, pokój rodzica i dziecka, a także wejścia do galerii handlowej i przedsionki.

Już za dwa miesiące wnętrze galerii handlowej stanie się bardziej komfortowe i nowoczesne. W pasażach ułożone zostaną nowe posadzki i pojawią się miejsca do odpoczynku. W galerii handlowej zostanie wymienione oświetlenie na bardziej nowoczesne i ekologiczne.

Całkowicie zmieni się aranżacja strefy restauracyjnej, gdzie klienci będą mogli komfortowo zjeść posiłek. Pojawią się tam nowe, wygodne meble i stoły, które od ogólnodostępnej przestrzeni będą oddzielać ażurowe, niewysokie ścianki. W nowej aranżacji będzie wykorzystane drewno i kolorowe obicia. Podczas posiłku klienci będą mogli również skorzystać z ładowarek telefonów i urządzeń multimedialnych, umieszczonych przy kanapie. Z myślą o komforcie klientów na zewnątrz centrum handlowego pojawią się ławki oraz kwietniki.

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest J.T. Konkurent, a autorem projektu nowej aranżacji wnętrz Centrum Handlowego Auchan Żory jest pracownia architektoniczna Tremend. Zakończenie prac remontowych zaplanowano na połowę września.

Obiektem zarządza Ceetrus Polska.