Sieci w sezonie, czyli czas na Biedronkę

Biedronka wyznaczyła na ten rok ok. 90 sklepów, które pełnią rolę sezonowych. Część z nich działa całodobowo. Rekrutacja do nich jest już praktycznie zamknięta, ale są jeszcze wolne miejsca, m.in. w Stegnach. Sieć zachęca do pracy w nich pełnoletnie dzieci swoich pracowników.

- Sklepy Biedronka w miejscowościach turystycznych cieszą się dużą popularnością, a w sezonie letnim panujący w nich ruch znacząco rośnie. Podjęliśmy więc decyzję o wyznaczeniu tzw. sklepów sezonowych - mówi portalowi handelextra.pl Łukasz Burda, dyrektora operacyjnego regionu Koszalin, Jeronimo Martins Polska.

Obecnie, w ramach sieci Biedronka, funkcjonuje ok. 90 tego typu placówek. Są one zlokalizowane w czterech regionach: Gdańsk, Koszalin, Grudziądz  i Wyszków i znajdują się w sąsiedztwie morza i jezior – miejsc w wakacje najchętniej odwiedzanych przez turystów.

W tym okresie oferta sklepów sezonowych Biedronki rozszerzana jest m.in. o większy wybór napoi, piwa i lodów. W części sezonowych placówek dostępne są również dania gotowe, jak np. kurczak z rożna, pizza z pieca czy zapiekanki. -  Latem wydłużyliśmy też godziny pracy wybranych sklepów Biedronka. Na przykład przez całe wakacje niektóre placówki sieci zlokalizowane np. w Mielnie, Ustce i Dziwnowie będą czynne w systemie całodobowym - informuje Łukasz Burda.

Wzmożony ruch oznacza większe zapotrzebowanie na pracowników w tych lokalizacjach. Biedronka rekrutuje więc na trzy trzy sposoby: są to pracownicy innych sklepów w danym regionie, którzy deklarują chęć wyjazdu nad morze; pełnoletnie dzieci pracowników oraz jako pracowników tymczasowych zatrudnianych przez wyspecjalizowane agencje (stanowią raczej personel pomocniczy) lub bezpośrednio przez JMP.

Rekrutacje na okres wakacji do miejscowości turystycznych, prowadzone przez JMP, są już w dużej mierze zakończone, jednak na stronie https://karierawjm.pl można wciąż jeszcze znaleźć oferty pracy do Stegny i Nowego Dworu Gdańskiego, a także oferty do pracy na stałe, m.in. 18 ofert pracy w sklepach w Gdańsku i 6 w Gdyni.

- Od kilku lat prowadzimy projekt mający na celu wsparcie dodatkowym personelem sklepów o najbardziej wzmożonym ruchu. Dzięki dodatkowym osobom w tych lokalizacjach zapewniamy klientom płynną obsługę i pełną dostępność towarów w sklepie. Dla naszych pracowników jest to szansa na dodatkowy zarobek, a jednocześnie spędzenie wolnych chwil po pracy nad morzem – mówi Joanna Bukała, dyrektor HR makroregionu w Jeronimo Martins Polska.

Niektórzy pracownicy wyjeżdżają w delegacje co roku, zwykle na ok. 2 tygodni. W tym czasie, jak informuje nas Joanna Bukała, pracownik może liczyć na standardowe wynagrodzenie – dla początkujących sprzedawców-kasjerów jest to więc minimum 2650 zł brutto (wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu), dodatek w postaci uznaniowej premii kwartalnej w wysokości do 500 zł przy zrealizowaniu wyników sklepu oraz dodatki za delegacje przewidziane prawem (pełna dieta w delegacji pow. 12 godz. wynosi 30 zł). 

To nie wszystko. - Mamy świadomość, że w lokalizacjach o wzmożonym ruchu klientów w miesiącach wakacyjnych nasi pracownicy mają więcej obowiązków. Z tego względu zdecydowaliśmy o przyznaniu im dodatkowej nagrody letniej w wysokości 300 zł brutto – podkreśla Joanna Bukała.

Jeronimo Martins Polska, operator sklepów Biedronka, pokrywa koszt dojazdu oraz organizuje i opłaca zakwaterowanie. Istnieje też możliwość dojeżdżania prywatnym autem i zwrotu kosztu przez JMP. - W ubiegłym roku z delegacji skorzystało prawie 300 osób w regionie Gdańsk i Koszalin - mówi Joanna Bukała. 

Podkreśla ona również korzyści, jakie mogą osiągnąć pełnoletnie dzieci pracowników Biedronki, które zdecydują się na sezonową prace w sklepach sieci. - Wsparcie w tym intensywnym okresie ze strony pełnoletnich dzieci pracowników ma duże znaczenie dla zespołów pracujących w nadmorskich sklepach, a dla nich samych oznacza zdobycie doświadczenia zawodowego, atrakcyjny zarobek oraz darmowe zakwaterowanie nad morzem - wskazuje Joanna Bukała. 

Młodzież zatrudniana jest w ramach praktyk absolwenckich. Świadczą oni pracę w pełnym wymiarze czasu pracy wyłącznie w dzień (możliwa zmiana poranna lub wieczorna, bez zmian nocnych), głównie na kasie. JMP zapewnia zakwaterowanie oraz zwrot kosztów za badania sanitarne. W poprzednich latach w regionie Gdańsk i Koszalin na taką formę letniej pracy zdecydowało się kilkanaście młodych osób.

W naszym cyklu na temat pracy w sezonie letnim największych sieci handlowych w Polsce pisaliśmy także o LidluKauflandzie i Żabce

 

 

 

 

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }