Zalando z wiechą w Olsztynku

18 lipca zawieszono tradycyjną wiechę na powstającym centrum logistycznym Zalando Lounge.

Centrum logistyczne w Olsztynku będzie miało powierzchnię 130 000 metrów kwadratowych. Dobra infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i S7 oraz perspektywy zatrudnienia, to tylko niektóre z przyczyn wyboru tej lokalizacji przez Zalando Lounge.

- Nowe centrum logistyczne w Polsce pozwoli zwiększyć nasze możliwości i lepiej obsługiwać ciągle rosnącą liczbę klientów w całej Europie - skomentował Martin Rost, senior vice president Zalando Lounge i Outlet.

Budowa centrum logistycznego Zalando Lounge w Olsztynku rozpoczęła się w lutym 2018 r. Jego dalszy rozwój został powierzony firmie Hillwood. Obiekt będzie zarządzany przez zewnętrznego podwykonawcę, odpowiedzialnego za nadzorowanie procesu zatrudnienia ponad 500 pracowników w środkowej fazie inwestycji. Zostanie on wybrany w drodze przetargu. Rozpoczęcie funkcjonowania centrum planowane jest na początek 2019 r.

Z 15 milionami użytkowników z 12 krajów Europy, Zalando Lounge jest jednym z wiodących klubów zakupowych w Europie. Oferuje ekskluzywny dostęp do 2500 marek z rabatami do 75 proc. Zalando Lounge uzupełnia Zalando Fashion Store o czasowe promocje, które są szczególnie interesujące dla klientów lubiących ekskluzywne marki i poszukujących okazji cenowych.

Firma buduje też centrum dystrybucyjne w Głuchowie koło Łodzi. W 2017 r. firma oddała do użytku podobne centrum logistyczne w Gardnie koło Szczecina.

Ilona Mrozowska 3152 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }