DHL Express poszybował

Firma DHL Express ogłosiła, że złożyła zamówienie na 14 samolotów Boeing 777 typu Freighter. Kontrakt obejmuje jeszcze opcję zakupu dodatkowych 7 samolotów.

Światowy dostawca przesyłek ekspresowych – firma DHL Express ogłosiła, że złożyła zamówienie na 14 samolotów Boeing 777 typu Freighter. Kontrakt obejmuje jeszcze opcję zakupu dodatkowych 7 samolotów. Pierwsze cztery maszyny mają być dostarczone do końca 2019 r.

- Zakup 14 Boeingów wskazuje kierunek stopniowej wymiany naszej starszej floty międzykontynentalnej - wyjaśnia Ken Allen, CEO DHL Express. - Wybraliśmy ten najbardziej paliwooszczędny i najbardziej niezawodny typ samolotu dalekiego zasięgu. Te maszyny przyczynią się do realizacji naszego celu, jakim z pewnością jest redukcja emisji spalin i pozwolą nam obsługiwać jeszcze więcej rynków dzięki lotom bez międzylądowań - podkreśla.

Firma DHL już wcześniej była użytkownikiem tego typu samolotu dla celów logistycznej, kiedy w 2009 r. przyjęła dostawę trzeciego B777F wyprodukowanego przez Boeinga. - Dzięki bogatemu doświadczeniu w obsłudze tego typu maszyn, Boeing okazał się najlepszym samolotem we wszystkich aspektach działania, nasz wybór staje się bardzo logiczny – dodaje Ken Allen.

Wymiana 14 interkontynentalnych maszyn na nowe, o porównywalnej ładowności, przyniesie pod względem operacyjnym znaczące korzyści w zakresie kosztów, wydajności i niezawodności. Chociaż firma w przeszłości głównie wynajmowała samoloty do obsługi swojej globalnej siatki połączeń, zakup własnej floty wpłynie pozytywnie na wyniki finansowe DHL Express w przyszłości. 

Zwiększenie sprzedaży transgranicznej w e-commerce wzrośnie do 4,48 biliona dolarów do 2021 r. – co oznacza wzrost o 19,2 proc. rocznie. Inwestycja DHL w samoloty 777 Freighter jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące globalne zapotrzebowanie na ekspresowe przesyłki. 

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }