Duży Ben Eurocashu nabiera rozmachu

Duży Ben, stworzona przez Grupę Eurocash wielkopolska sieć nowego typu sklepów z alkoholem, powiększyła się o dwie nowe placówki, w Gnieźnie oraz Poznaniu. Grupa nie wyklucza rozwoju tej marki na inne regiony kraju.

Są to pierwsze sklepy konceptu Dużego Bena, który po fazie wewnętrznych testów został oddany w ręce przedsiębiorców. Nowe sklepy funkcjonują w modelu franczyzowym i agencyjnym. Kolejne otwarcia jeszcze w te wakacje.

– Od momentu udostępnienia konceptu Dużego Bena franczyzobiorcom, które zapowiedzieliśmy w pierwszym kwartale tego roku, otrzymaliśmy wiele zapytań o możliwość współpracy od Przedsiębiorców z całej Polski, zarówno tych, którzy prowadzą już sklepy z alkoholem, jak i tych, którzy nie mają własnego lokalu, ale chcieliby dołączyć do sieci Duży Ben – wskazuje Dawid Kula, dyrektor generalny sieci Duży Ben.

– Ostatnie miesiące to okres intensywnych rozmów z potencjalnymi partnerami, których efektem jest uruchomienie nowych placówek w dwóch modelach biznesowych: franczyzowym i agencyjnym. Zakładamy, że jeszcze w te wakacje otworzymy kolejne tego typu sklepy. Stawiamy przy tym na efektywność i jak najszybsze osiągnięcie progu rentowności przez nowe placówki. W pierwszym etapie skupiamy się zatem na rozwoju sieci w Wielkopolsce, by w kolejnym kroku wyjść z naszym konceptem do dalszych regionów – dodaje Dawid Kula.

Nowe sklepy z logo Duży Ben pojawiły się przy ul. Witkowskiej 11 w Gnieźnie oraz przy ul. Górna Wilda 74 w Poznaniu.

Placówka gnieźnieńska funkcjonuje w modelu franczyzowym. Jak podkreśla właściciel, współpraca z dużym dystrybutorem, pozwala skupić się na sprzedaży i jakościowej obsłudze klienta, bez martwienia się o nowe rozwiązania marketingowe oraz dopasowany asortyment sklepu.

Sklep w Poznaniu jest z kolei pierwszym w modelu agencyjnym. To propozycja Grupy Eurocash dla tych Przedsiębiorców, którzy nie dysponują wystarczającym kapitałem, aby uruchomić własną placówkę. W systemie agencyjnym to organizator sieci jest właścicielem sklepu, jego wyposażenia oraz towaru. Agent wnosi natomiast swoje zaangażowanie i pracę. Jego rolą jest bieżące prowadzenie sklepu, w tym m.in. zatrudnianie pracowników.

Duży Ben to stworzony od podstaw przez Grupę Eurocash format sklepu z alkoholem, łączący bogatą ofertę produktów w atrakcyjnych cenach oraz fachowe doradztwo. Sklepy zbudowane są w oparciu o zasadę one-stop-shop. Oznacza to, że w Dużym Benie można zrobić zakupy na różne okazje – od wieczornego piwa po pracy, przez spotkanie ze znajomymi, po urodziny czy nawet wesele, a wszystkie składowe, jak alkohol, napoje, przekąski i akcesoria dostępne są w jednym miejscu.

Pierwszy Duży Ben został otwarty w maju 2016 r. przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Obecnie sieć liczy 14 sklepów w Wielkopolsce.

Ilona Mrozowska 4222 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.