Selgros i galicyjskie smaki

W roli głównej dziczyzna, smaki regionów i produktów pod marką "Dobre z lasu".

Dziewięć dwuosobowych drużyn rywalizowało w trakcie 5. edycji konkursu „Galicyjskie Smaki – wczoraj, dziś i jutro”, odbywającego się w ramach XIX Jarmarku Galicyjskiego – Smaki Roztocza w Narolu. Sponsorem konkursu nominowanego do Kulinarnego Pucharu Polski był Selgros Cash&Carry i Transgourmet. Głównym tematem wydarzenia były dziczyzna, smaki regionów oraz naturalnych produktów obrandowanych marką „Dobre z lasu”. Wszystkie atrakcje przewidziane w ramach Jarmarku miały miejsce od 12 do 15 lipca. 

Selgros Cash&Carry odpowiadał za dostarczenie produktów potrzebnych do gotowania w trakcie konkursu, wystąpił również jako partner strategiczny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników (OSSKiC), obejmującego patronat nad wydarzeniem. W dziewięcioosobowym jury zasiadał m.in. Krystian Zalejski, menadżer Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

- Jako Selgros Cash&Carry i Transgourmet zaopatrujemy klientów z branży gastronomicznej w najwyższej jakości produkty, staramy się być zawsze blisko wydarzeń branżowych i  regularnie bierzemy udział w konkursach kulinarnych. Cieszymy się że możemy wspierać kucharzy i Stowarzyszenie oraz dzielić się ekspercką wiedzą w trakcie tegorocznego konkursu „Galicyjskie Smaki – wczoraj, dziś i jutro” w Narolu – komentuje Krystian Zalejski, menadżer Instytutu Kulinarnego Transgourmet.

Zadaniem drużyn biorących udział w konkursie było przygotowanie dania głównego i deseru. Produkty obowiązkowe w obydwu konkurencjach – polędwica z sarny, polskie grzyby kurki, polska borówka leśna czy miód wielokwiatowy – miały podkreślać walory naturalnych zasobów leśnych. Największą liczbę punktów w ramach konkursu i nominację do finału Kulinarnego Pucharu Polski 2018 zdobyła drużyna z Hotelu Blue Diamond Trzebowisko, w składzie Grzegorz Adamarek i Dariusz Osika. Finał Kulinarnego Pucharu Polski odbędzie się 2–3 października na targach POLAGRA na MTP w Poznaniu.

- Smaki Roztocza to wydarzenie z ogromną tradycją i kulturą. Przyjeżdżają do nas przedstawiciele różnych firm i przedsiębiorstw. W tym roku głównym tematem kulinarnym jest dziczyzna, smaki regionów oraz smaki, które wkomponowują się w dobrodziejstwa polskich lasów, nazwane „Dobre z lasu”. Na mieszkańców Narola czekały atrakcje aż przez cztery dni – komentuje Marlena Wiciejowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu.

W ramach Jarmarku odbyły się także: III edycja Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich „Spod Galicyjskiej Strzechy”, Konkurs dla Kół Łowieckich „Smaki Roztocza” oraz Konkurs dla Przetwórców Dóbr Leśnych, pt. „Polskie Smaki Kniei”. Nie zabrakło również kiermaszu rękodzielników, warsztatów ginących zawodów oraz stoisk, na których można było zaopatrzyć się w tradycyjne produkty.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }