Pamapol bez powodzenia w wezwaniu

Mimo podniesienia ceny w wezwaniu na akcje, Pamapol nie zdołał zgromadzić 90 proc. udziałów, co pozwoliłoby mu na ogłoszenie przymusowego wezwania do sprzedaży reszty papierów.

– Zarząd Pamapol informuje, że zgodnie z komunikatem Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego, pełniącego funkcję podmiotu pośredniczącego w wezwaniu ogłoszonym w dniu 23 maja 2018 r. przez Amerykanka Struktura, przedmiotem transakcji nabycia akcji objętych zapisami złożonymi w ramach wezwania, zrealizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 17 lipca 2018 r., było 3 260 657 akcji spółki – podał Pamapol.

Oznacza to, że Pamapolowi nie udało się nakłonić do sprzedaży wystarczającej liczby akcjonariuszy, by móc osiągnąć 90-proc. stan posiadania akcji i zarządzić przymusowy wykup udziałów mniejszościowych. Zakupione akcje to jedynie niespełna 9,4 proc. całej spółki, zatem łącznie większościowi właściciele po wezwaniu posiadają nieco ponad 80 proc. akcji Pamapolu. W planach był zakup ponad 9,9 mln papierów, czyli 28,67 proc. udziału.

Na niepowodzenie wezwania zanosiło się już od ponad tygodnia, gdy 9 lipca, na trzy dni przed planowanym zakończeniem skupu akcji Pamapolu spółka podniosła cenę z 1 zł za akcję do 1,20 zł. Nie wystarczyło to jednak do osiągnięcia progu 90 proc. posiadania akcji, co oznacza, że na razie Pamapol nie zostanie wycofany z giełdy.

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }