Specjał przejął Rabat Detal

Rzeszowska spółka ma większość udziałów Rabatu Detal, kupiła je od PGD.

W sieci Rabatu Detal działa 1100 sklepów, których roczny obrót szacowany jest na ponad 1 mld zł. - Musimy rozwijać się jako dystrybutor i operator sieci franczyzowych - podkreśla Krzysztof Tokarz (na zdjęciu), prezes Specjału komentując przejęcie. Wszyscy dotychczasowi właściciele mają udziały w spółce Rabat Detal, także PGD, nie zmienia się struktura ani zarząd spółki. To zdaniem Krzysztofa Tokarza jest gwarantem rozwoju sieci. Zarówno terytorialnie, jak i powiększaniem o większe niż obecnie sklepy. Celem są ekspansja w całej Polsce oraz pozyskiwanie do sieci większych niż dotychczas sklepów. Obecnie wiele placówek Rabatu Detal to małe sklepy alkoholowo-tytoniowe.

- Od lat współpracujemy z Rabatem Detal, nie będziemy zmuszać sklepów do zaopatrywania się w naszych magazynach, każdy dostawca ma równe szanse - mówi Krzysztof Tokarz. Dodaje, że rezultatem przejęcia będą większe korzyści dla  właścicieli sklepów w sieci Rabatu Detal.

Wobec niebezpieczeństwa kanibalizacji z innymi sieciami franczyzowymi z Grupy Specjału Krzysztof Tokarz przyznaje, że w niektórych lokalizacjach rzeczywiście mogą konkurować ze sobą. - To wynika ze struktury rynku detalicznego i liczby sklepów małoformatowych - tłumaczy.

Zapowiada dalszą konsolidację polskiego handlu, jeszcze w tym roku.

Barbara Mikusińska 774 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.