Otmuchów zadowolony z emisji akcji

Grupa Otmuchów pozyskała 25 mln zł na dalszy rozwój. Chce wspierać m.in. firmowy brand - markę Odra.

Inwestorzy objęli wszystkie oferowane przez ZPC Otmuchów akcje nowej emisji z zachowaniem prawa poboru. Dzięki udanej ofercie publicznej, producent słodyczy i produktów śniadaniowych pozyska środki w kwocie 25 mln zł, które przeznaczy na budowę nowoczesnej fabryki słodyczy.

- Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania, jakim cieszyły się nasze akcje oraz z przebiegu całej oferty publicznej. Dzięki pozyskanym środkom Grupa Otmuchów będzie mogła dynamiczniej się rozwijać, co będzie determinowało szybszy wzrost wartości dla akcjonariuszy. Okazane zaufanie to dla nas duże wyróżnienie, a zarazem mobilizacja do realizacji zaprezentowanej inwestorom strategii rozwoju - powiedział Bogusław Szladewski, prezes zarządu ZPC Otmuchów.

Oferta publiczna ZPC Otmuchów obejmowała 12.748.250 akcji serii E, po cenie 2 zł za jedną akcję. W trakcie subskrypcji inwestorzy złożyli zapisy na wszystkie oferowane przez spółkę akcje.

Otmuchów zamierza przeznaczyć pozyskane środki na budowę fabryki słodyczy. Dzięki tej inwestycji, Grupa chce umocnić swoją pozycję w strategicznym segmencie asortymentowym. Zapewnienie automatyzacji i standaryzacji procesów produkcyjnych w nowym zakładzie pozwoli też zwiększyć efektywność i wydajność produkcji.

Wartość planowanych w latach 2018-2020 nakładów inwestycyjnych związanych z budową zakładu wynosi 23 - 24,5 mln zł. Pozostała kwota pozyskana z emisji zostanie wykorzystana na wsparcie marketingowe brandów Odra oraz Freeyu.

Strategia rozwoju przyjęta w listopadzie 2016 r., którą realizuje Grupa Otmuchów, zakłada m.in. zwiększenie inwestycji w dwóch podstawowych segmentach - słodyczy oraz produktów śniadaniowych i zbożowych. Intencją Grupy jest też stały rozwój współpracy z dotychczasowymi kontrahentami oraz pozyskanie nowych klientów w obszarze sprzedaży private label oraz B2B.

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.