FM Logistic buduje nowy magazyn w Lućmierzu

Na ukończeniu jest już nowy obiekt magazynowy w Lućmierzu k. Łodzi. Zastąpi on do tej pory wykorzystywany obiekt w tej samej miejscowości.

- Potwierdza się nasza strategia w zakresie usług transportowych. Rynek drobnicy krajowej rośnie z roku na rok w tempie dwucyfrowym. Stąd bierze się równie duży wzrost zapotrzebowania na nowe powierzchnie w magazynach cross-dockingowych. FM Logistic posiada już 17 takich obiektów w Polsce – mówi Magdalena Lubańska, dyrektor transportu FM Logistic CE. – Obecnie jesteśmy przed przenosinami do dwukrotnie większego, nowego obiektu w Lućmierzu pod Łodzią. W dotychczas wykorzystywanym magazynie realizowaliśmy dzienny obrót ok. 3400-3500 palet. Potrzeby naszych klientów wzrosły i dlatego w bardzo szybkim czasie (6 miesięcy), udało nam się zbudować nowy magazyn, w którym będziemy realizowali obrót na poziomie 6-7 tysięcy palet na dobę – dodaje.

Magazyn w Lućmierzu k. Łodzi będzie już drugim nowym obiektem magazynowym FM Logistic w Polsce, oddanym do użytku w tym roku. W lutym br. firma uruchomiła platformę logistyczną w Psarach k. Będzina (woj. Śląskie) o powierzchni magazynowej ponad 20 tys. m. kw. (w tym 10 tys. m.kw. przeznaczonych zostanie na magazyn cross-dockingowy) z opcją dalszej rozbudowy o kolejne 80 tys. m.kw.

FM Logistic planuje przeznaczyć obiekt w Lućmierzu na centralną sortownię, która będzie pelniła funkcję konsolidacyjną dla największych odbiorców FMCG w Polsce.

FM Logistic Polska zatrudnia obecnie ponad 3 tysiące pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz flotą ok. 2,5 tysiąca pojazdów. Roczny obrót firmy w 2017 r. wyniósł ponad 227 mln euro.

Ilona Mrozowska 3152 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }