Coraz więcej produktów Carrefoura z oznakowaniem

Carrefour zbadał też, czy klienci rozumieją Uproszczony System Znakowania Wartością Odżywczą (SENS).

System SENS umożliwia klientom Carrefoura łatwiejsze komponowanie zdrowej, zbilansowanej diety. SENS to oznaczenia składające się z czytelnych grafik, które umieszczone są z przodu opakowania produktu i informują konsumentów o  zalecanej częstotliwości ich spożywania opracowanej na podstawie wartości odżywczej produktu.  SENS dzieli artykuły spożywcze na cztery kategorie: produkty, które można spożywać bardzo często, często, umiarkowanie oraz sporadycznie lub w małych ilościach.

Produkty z oznakowaniem SENS dostępne są we wszystkich sklepach sieci Carrefour w Polsce od jesieni 2017 roku – obecnie jest ich ponad 100. System obejmuje artykuły spożywcze marek własnych Carrefoura. Gama produktów SENS jest stale rozbudowywana. Do końca 2018 roku w sklepach sieci znajdzie się 250 produktów oznakowanych SENS, a do końca 2019 roku – 570 produktów.

Badanie rozpoznawalności systemu sieć przeprowadziła w kwietniu, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i poprzez ankietę online na próbie 3000 klientów. 

- Jego celem było sprawdzenie widoczności i zrozumienia systemu SENS oraz opracowanie definicji klas SENS najbardziej odpowiadających konsumentom. Na ich podstawie wypracujemy rozwiązania, które wzmocnią komunikację SENS w formie najbardziej dostosowanej do oczekiwań klientów Carrefour – powiedziała Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska. Podkreśliła, że to innowacyjny system w branży spożywczej, a Polska jest pierwszym krajem, w którym go wdrożono. 

W Polsce pod szyldem Carrefour działa  prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

 

Zdjęcia: Carrefour, shutterstock

 

 

Barbara Mikusińska 735 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }