Odroczona płatność od PayU w każdym e-sklepie

Dostępność w tysiącach sklepów internetowych, możliwość sfinansowania zakupów o wartości nawet kilku tys. złotych i bezkosztowe odroczenie zapłaty aż do 30 dni - tak w skrócie działa usługa PayU Płacę później, dostępna na rynku e-handlu.

PayU Płacę później to nowy sposób finansowania zakupów internetowych, który od marca br.  jest dostępny dla każdego sklepu internetowego nawiązującego współpracę z PayU.

Wybierając PayU Płacę później można zapłacić za produkty lub usługi o wartości od nawet 100 zł. Sklep otrzymuje zapłatę od razu, a spłata zobowiązania odbywa się za pośrednictwem partnera pożyczkowego PayU – firmy Kreditech. Kupujący mogą bezkosztowo odroczyć termin płatności za zakupy do 30 dni.

Po wyborze PayU Płacę później w sklepie internetowym wystarczy podać kilka danych osobowych, a następnie – na podstawie dotychczasowych danych transakcyjnych użytkownika PayU oraz analizy danych behawioralnych wykonywanej przez partnera pożyczkowego – podejmowana jest decyzja kredytowa. W procesie oceny zdolności kredytowej Kreditech wykorzytuje algorytmy oparte na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym. Dla konsumentów, którzy dotychczas otrzymywali negatywne decyzje kredytowe z powodu np. braku historii kredytowej lub regularnych wpływów na konto, oznacza to szerszy dostęp do usług finansowych.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ponad 80 proc. użytkowników korzystających z usługi po raz pierwszy jest w stanie sfinalizować zakup w czasie do 3 minut. Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia 30-dniowego terminu spłaty i rozłożenia zobowiązania na 3 lub 6 miesięcznych rat, ponosząc wówczas standardowe koszty pożyczki.

Usługa PayU Płacę później jest efektem współpracy PayU i grupy technologicznej Kreditech, w którą w maju 2017 r. PayU zainwestowało 110 mln euro. Polska jest pierwszym krajem, w którym nowy sposób finansowania zakupów został zaoferowany sklepom internetowym i konsumentom. Użytkownicy PayU testowali PayU Płacę później w wybranych sklepach od września 2017 r.

 

Ilona Mrozowska 2941 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }