Castorama nabiera wiatru w żagle

Zakupy w Castoramie mieszkańcy Elbląga zrobią jeszcze w pierwszym kwartale 2019 r. Równolegle gruntowny remont przechodzi Castorama w Nowym Targu, a 11 lipca ruszy nowy sklep w Grudziądzu.

Warszawska spółka RD bud została generalnym wykonawcą pierwszego w Elblągu marketu sieci Castorama. Kilka tygodni temu spółka Castim powierzyła firmie RD bud modernizację i rozbudowę sklepu w Nowym Targu.

- Z siecią Castorama współpracujemy już od 1998 r. Wybudowaliśmy, zmodernizowaliśmy i przebudowaliśmy wspólnie już około 20 marketów w całej Polsce. Znamy się i rozumiemy doskonale, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że nasze drogi znów się splatają, tym razem w Elblągu i Nowym Targu - komentuje Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud.

W Elblądu Castorama powstaje na 5,5-hektarowej działce przy ul. Żuławskiej. Oprócz 11 tys. mkw. powierzchni sklepowej, zaoferuje on swoim klientom także blisko 400 miejsc parkingowych.

Równolegle, RD bud realizuje dla Castoramy budowę w Nowym Targu przy ul. Szaflarskiej, choć jest to projekt o zupełnie innym charakterze.

Inwestycja składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich obejmuje rozbiórkę sklepu Alma na działce sąsiadującej z tą, na której stoi obecna Castorama i dobudowę nowej części marketu. Zakończenie tej fazy prac zaplanowano na listopad 2018 r. Wtedy też sklep przeprowadzi się do nowego obiektu, a stary zostanie poddany modernizacji.

Docelowo Castorama w Nowym Targu zajmie 11 tys. mkw. powierzchni użytkowej i będzie dysponowała parkingiem o łącznej pojemności prawie 350 pojazdów. Budynek zostanie oddany do użytkowania pod koniec marca 2019 r.

Jednocześnie 11 lipca 2018 r. Castorama uruchomi nowy sklep w Grudziądzu, o powierzchni 6200 mkw., do którego zatrudniono 125 osób. 

Castorama działa w Polsce od 1997 r. Obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach (łącznie z tym w Grudziądzu) w różnych częściach kraju. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Castorama jest częścią firmy Kingfisher, międzynarodowej spółki, która ma ok. 1200 sklepów w 10 krajach Europy. 

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }