Więcej za akcje Pamapolu

Amerykanka Struktura - firma z Ruśca należąca do Mariusza i Pawła Szataniaków - podniosła cenę w wezwaniu na Pamapol do 1,2 zł za akcję

Przypomnijmy. Amerykanka Struktura chce najpierw skupić wszystkie będące jeszcze w wolnym obrocie akcje Pamapolu i - jeśli wezwanie się powiedziecie - zdjąć Pamapol z giełdy.

Firma musi skupić 28,67 proc. akcji Pamapolu, ponieważ aktualnie należy do niej 71,33 proc. akcji. Pierwotnie za akcje Pamapolu Amerykanka Struktura proponowała inwestorom 1 zł za akcję, teraz firma podniosła cenę w wezwaniu do 1,2 zł.

Zapisy trwają od 13 czerwca do 12 lipca 2018 r.

Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania wzywający, wraz z podmiotami zależnymi lub wobec niego dominującymi, osiągnie lub przekroczy 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji.

Jak informuje PAP Biznes, Kurs Pamapolu wyniósł w poniedziałek na zamknięciu 1,11 zł, co oznacza kapitalizację ok. 38,6 mln zł.

Pamapol to producent pasztetów, konserw i dań gotowych.

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }