Kaufland: na każdą ofertę pracy mamy dziesiątki aplikacji

Podczas tegorocznych wakacji sieć nie planuje uruchomiania sezonowych placówek. Chętnie zatrudnia jednak studentów na płatne praktyki. Obecnie jest to już 200 osób.

Jak informuje Krzysztof Litwinek z biura prasowego Kaufland Polska Markety firma nie planuje otwierania sklepów sezonowych w Polsce w tym roku, jedynie na czas mistrzostw świata w piłce nożnej wszystkie markety sieci w piątki i w soboty otwarte są do godz. 23.00.

Za to każdego roku w okresie letnim Kaufland oferuje we wszystkich obszarach swojej działalności płatne praktyki wakacyjne. - Na chwilę obecną zatrudniliśmy w ten sposób 200 osób zarówno w naszych marketach, centrali firmy, jak i w centrach logistycznych. Z całą pewnością liczba praktykantów zwiększy się o kolejne osoby ze względu na wciąż prowadzone procesy rekrutacyjne - zapowiada Krzysztof Litwinek.

Podkreśla, że zainteresowanie praktykami jest ogromne - na każdą ofertę pracy sieć otrzymuje dziesiątki aplikacji. Możliwość nawiązania współpracy z firmą w formie płatnych praktyk wakacyjnych komunikowane jest już od targów wiosennych oraz na każdym wydarzeniu organizowanym dla studentów. - Z naszą ofertą jesteśmy także obecni w mediach studenckich oraz na naszej stronie kariery i popularnych portalach pracowych. Kaufland angażuje się także w szereg inicjatyw organizowanych przez środowiska akademickie, takich jak Auto Stop Race, gdzie byliśmy partnerem głównym, podczas których także komunikujemy możliwości rozwoju w naszej firmie - podkreśla Krzysztof Litwinek.

Firma prowadzi także obecnie rekrutację do programu stażowego Absolwent, który rozpocznie się 1. października. 

Kaufland to międzynarodowa sieć oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland ma ok. 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tys. pracowników. W Polsce pod tym szyldem działa ponad 200 marketów. Sieć należy do niemieckiej Grupy Schwarz, która jest także właścicielem Lidla.

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }