E. Leclerc ze zgodą na przejęcie Fraca

Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów bez zastrzeżeń zgodził się na włączenie sieci Frac w struktury E.Leclerca.

- Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek (firmy) Galec z siedzibą w Warszawie wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez Galec kontroli nad Frac Handel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Auto-Market spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Rzeszowie i Frac Handel spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie - podał Urząd w decyzji z 3 lipca 2018 r.

Jednocześnie prezes Urzędu odstąpił od uzasadnienia decyzji, gdyż jest ona całkowicie zgodna z oczekiwaniami wnioskodawcy. Zgłoszenia dokonano pod koniec maja br.

Spółka Galec należy do Ruchu Leclerc, który jest prywatnym ruchem spółdzielczym spółek, zajmujących się sprzedażą detaliczną artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku („AKCU”) w hiper- i supermarketach.

Natomiast Frac Handel Auto-Market i Frac Handel należą do grupy kapitałowej kontrolowanej przez Roberta Frąca. Spółki prowadzą obecnie sprzedaż detaliczną produktów z tej samej branży za pośrednictwem 20 sklepów o formacie tradycyjnym i wielkopowierzchniowym, zlokalizowanych w Rzeszowie (10 sklepów), Krośnie (2), Stalowej Woli (2), Sanoku (2), Tarnobrzegu, Jarosławiu (po jednym) oraz trzy Warszawie (na Mokotowie, na Wilanowie i na Woli).

Koncentracja będzie polegała na włączeniu rzeszowskich spółek do Ruchu Leclerc poprzez zawarcie ze spółką Galec długoterminowej umowy o współpracy.

O planowanym połączeniu obu firm pisaliśmy w portalu handelextra.pl tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/212201,e-leclerc-i-frac-lacza-sily

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.