Piórko - ostatni dzwonek dla ilustratorów

16 lipca mija termin nadsyłania prac do konkursu.

Już tylko 11 dni mają debiutujący ilustratorzy na przesłanie prac do drugiego etapu konkursu "Piórko 2018. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci".

Aby wziąć w nim udział należy wykonać ilustracje obrazujące opowieść o Saju – małym chłopcu, mieszkającym w indyjskiej wiosce na skraju dżungli. Historia napisana przez Magdalenę Wiśniewską zwyciężyła w pierwszym etapie "Piórka".

Na autora najlepszych ilustracji czeka 100 tys. zł.

Wykonane dowolną techniką grafiki obrazujące opowieść o Saju można nadsyłać do 16 lipca. Konkursowe zgłoszenie musi składać się z jednej ilustracji na przednią okładkę wraz z czcionką tytułu oraz zestawu od pięciu do dziesięciu prac obrazujących wybrane fragmenty nagrodzonego tekstu. Prace ocenią przedstawiciele świata sztuki, którzy od lat zajmują się ilustracją dla dzieci. Wyniki konkursu dla ilustratorów zostaną ogłoszone 23 sierpnia.

Sieć Biedronka organizuje konkurs "Piórko" od 2015 r. Do tej pory w jego ramach ukazały się trzy książki dla dzieci: "Szary domek", "Córka bajarza" i "Nieustraszony Strach na Wróble". Wszystkie sprzedały się łącznie w ponad 120 tys. egzemplarzy.

Więcej na www.piorko2018.biedronka.pl.

Joanna Hamdan 8059 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }