Oksana K. doszła do porozumienia z byłym pracodawcą

Jest porozumienie między obywatelką Ukrainy Oksaną K. a jej pracodawcą, dostawcą warzyw do Lidla - informuje tvn24.pl.

Wsparcie pozwoli pani Oksanie skupić się na leczeniu, a nie martwić się pieniędzmi – mówi mecenas Patryk Graczyk, pełnomocnik kobiety w rozmowie z tvn24.pl.
 
Od czasu udaru Ukrainka jeździ na wózku i przechodzi rehabilitację. Pieczę nad jej rekonwalescencją sprawuje Witold Horowski, konsul honorowy Ukrainy w Wielkopolsce, który na swoim profilu na Facebooku napisał 30 czerwca, że "przez cały miniony okres od wypadku [od stycznia br. - przyp. red.] codziennie opiekuje się nią [Oksaną] siostra Natalia, co również jest możliwe tylko dzięki zgromadzonym wpłatom. Fajnie, że mogliśmy sfinansować przyjazd jej rodziny na parę dni, co - jak twierdzą lekarze - ma olbrzymi wpływ motywacyjny na niepełnosprawnych po wylewach". Witold Horowski potwierdza ponadto, że w "minionym tygodniu zawarte zostało porozumienie między panią Oksaną a jej byłym pracodawcą, co zabezpiecza (choćby częściowo) jej przyszłość".
 
Przypomnijmy. 43-letnia Oksana K. wraz z siostrą od listopada 2017 r. pracowała na czarno dla dostawcy warzyw do Lidla - Jędrzeja C. Firma ma siedzibę pod Środą Wielkopolską, w miejscowości Krerowo. Kiedy Oksana K. nagle źle się poczuła pracodawca nie wezwał pomocy a jedynie wywiózł ją na przystanek autobusowy i dopiero stamtąd zadzwonił po pomoc sugerując, że kobieta jest pod wpływem alkoholu.
 
Sprawa odbiła się szerokim echem w mediach. Lidl zawiesił współpracę reklamową z firmą Jędrzeja C., a na leczenie Oksany K. zbierano środki w internecie. Jak podała w ostatnich dniach Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej, Jędrzej C. został przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie przestępstw niezgłoszenia danych do ubezpieczenia społecznego (art. 219 k.k.) oraz nieudzielenia pomocy Oksanie K. W jego sprawie powstał też już akt oskarżenia o czym pisaliśmy tutaj.
Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.