Lidl utworzy 300 miejsc pracy w Szkocji

Lidl przyspiesza plany ekspansji w Szkocji. W pięciu nowych sklepach powstanie 300 nowych miejsc pracy.

Niemiecki dyskont chce otworzyć swój pierwszy sklep metropolitalny w Szkocji w Edynburgu, a następnie cztery inne sklepy w Paisley, Dumbarton, Giffnock i East Kilbride.

Każdy sklep stworzy około 40 miejsc pracy, a kolejnych sto powstanie po rozbudowie i modernizacji placówek w Glasgow, Motherwell, Aberdeen i Ayr.
- Jesteśmy w Lidlu niebywale dumni z bycia częścią biznesu, który w tak dużym stopniu potrafi pozytywnie wpływać na życie naszych klientów, dostarczając im świeżych produktów wysokiej jakości za najlepszą cenę - powiedział Ross Millar, dyrektor regionalny Lidl Szkocja. - Jest to możliwe dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu naszych obecnych 2,2 tys. pracowników. Jesteśmy zadowoleni z tego, że możemy zaproponować nowe miejsca pracy i powitać kolejnych kolegów w naszej Lidlowej rodzinie - dodał.

W lutym detalista ogłosił plany utworzenia w tym roku w Wielkiej Brytanii 700 nowych miejsc pracy w 50 nowych sklepach. Dyrektor ds. ekspansji i rozwoju Ingo Fischer powiedział wówczas: "jest to kolejny dowód naszego ambitnego tempa ekspansji w Wielkiej Brytanii ".

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }