Saturn w Katowicach zmienia szyld na Media Markt

Pierwszy Saturn zmienia się w Media Markt. To zmodernizowany sklep w Silesia City Center.

Zmiana szyldu jest wynikiem ogłoszonej niedawno decyzji o połączeniu sił sieci handlowych Media Markt i Saturn. Wszystkie kanały sprzedaży obu sieci zostaną zintegrowane pod marką Media Markt, co ma wzmocnić pozycję marki na rynku.

Zwiększenie liczby sklepów Media Markt ułatwi klientom dostęp do obsługi posprzedażowej, która obejmuje między innymi ofertę usług IT i serwisowych. Klienci, którzy zamówią produkty online z osobistym odbiorem w sklepie, będą mogli to zrobić w jednym z 85 marketów sieci.

Proces rozpoczął się w maju i potrwa do końca września br. Jako pierwszy barwy zmienia katowicki sklep w Silesia City Center, który teraz będzie funkcjonował pod marką Media Markt.

Media Markt przejmuje wszelkie zobowiązania wobec klientów sieci Saturn. W sklepie będzie można nadal płacić kartą podarunkową Saturn, dokonywać zwrotów i reklamacji produktów kupionych w sklepach sieci Saturn.

Równolegle z procesem integracji sieć Media Markt będzie kontynuowała ekspansję w Polsce i rozwijała strategię sprzedaży wielokanałowej. Kolejny sklep sieci powstanie jesienią w katowickiej galerii handlowej Libero.

– Chcemy nadal być pierwszym adresem dla osób poszukujących kompleksowej oferty nowoczesnych urządzeń elektronicznych w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy naszych klientów do sklepu w nowym kształcie. Mamy nadzieję pozytywnie ich zaskoczyć nową aranżacją i sprawdzonym konceptem Media Markt – mówi Katarzyna Załęska, dyrektor marketu.

Media Markt oferuje między innymi dostawę i instalację urządzeń w domu, pierwsze uruchomienie komputera czy instalację oprogramowania. Można też zabezpieczyć tablet i smartfon szybą lub folią ochronną, skorzystać z oferty ratalnej lub opcji rozszerzonej ochrony produktów. Klienci mogą również oddać w sklepie nieodpłatnie stare urządzenia o dowolnych gabarytach, nawet jeśli nie zakupili nowych. Media Markt nieodpłatnie przekazuje je do zakładów przetwarzania.  

 

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.