Bez zmian na stanowisku prezesa Lewiatana Holding

- Nie planuję odejścia ze stanowiska prezesa Lewiatan Holding - mówi Wojciech Kruszewski portalowi handelextra.pl.

Ponownego wyboru na kolejną kadencję Wojciecha Kruszewskiego na stanowisko prezesa dokonało Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki w czerwcu 2017 r. - nieprzerwanie zarządza spółką od 2005 r., początkowo ZKiP „Lewiatan 94” Holding, przekształconej następnie w Lewiatan Holding.

- Kadencja zarządu trwa trzy lata, ta obecna kończy się w 2020 r. - tłumaczy Wojciech Kruszewski.

Lewiatan Holding jest operatorem sieci PSH Lewiatan, w której działa obecnie ponad 3 tys. sklepów.

Z handlem Wojciech Kruszewski związany jest od początku lat 90. XX wieku. Jego firma była udziałowcem Lewiatana Kujawy, później kierował hurtowym DLS.

Wojciech Kruszewski jest udziałowcem w Asterii Holding, która z kolei ma udziały w spółce Partner. Powstała w 1998 r. od początku prowadzi działalność detaliczną na terenie województw kujawsko-pomorskim i mazowieckim. Należy do niej 26 sklepów o powierzchni sprzedaży od 200 do 1050 mkw. Wszystkie działają w ramach franczyzy Polskiej Sieci Handlowej Lewiatan. To w spółce Partner Eurocash chce kupić pakiet udziałów należących do Asterii Holding. Jak nieoficjalnie dowiedział się handelextra.pl, negocjacje co do wielkości udziałów wciąż trwają.

O zamiarze kupna przez Eurocash udziałów w spółce Partner tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/213033,wojciech-kruszewski-chce-sprzedac-sklepy-lewiatan-eurocashowi

 

Barbara Mikusińska 774 Artykuły

Współtwórczyni „Handlu”. Od początku jego istnienia, czyli od 1993 r., redaktor naczelna. Globtroterka.