E.Leclerc z 50. sklepem w Polsce

W Tarnowie otwarto 50. sklep E.Leclerc (supermarket) w Polsce. Jest to pierwsza placówka otwarta pod szyldem E.Leclerc w tym roku.

Nowy sklep o powierzchni 1350 mkw mieści się w Tarnowie przy ul. Romanowicza 59. Należy on do spółki Nasza Tradycja, prowadzonej przez Pawła i Monikę Stańców. Małżeństwo posiada także jeszcze jeden supermarket w Tarnowie oraz dwie placówki w formacie E.Leclerc Express w Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze. Uruchomione w zeszłym roku mniejsze sklepy działają w powiązaniu z tarnowskimi supermarketami.

– Postanowiliśmy rozwijać swoją działalność w ramach grupy E.Leclerc ze względu na oferowane przez nią wsparcie. Bogaty asortyment marek własnych – ok. 2500 produktów i dobre warunki zakupowe z dostawcami pozwalają na efektywne konkurowanie z dyskontami. Równie istotny jest dla nas transfer wiedzy wewnątrz grupy, dzięki któremu możemy stosować najnowocześniejsze rodzime i europejskie rozwiązania – mówi Paweł Staniec, prezes E.Leclerc Tarnów.

Supermarket zatrudnia 30 pracowników. Do jego najważniejszych atutów należą szeroki asortyment oraz rozbudowane działy wędlin i piekarniczy.

Przypomnijmy. Grupa E.Leclerc podpisała właśnie list intencyjny z siecią Frac w sprawie współpracy na polskim rynku. Partnerstwo będzie dotyczyło m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci. Porozumienie wejdzie jednak w życie dopiero po uzyskaniu zgody UOKiK na koncentrację i do tego czasu obie strony nie chcą komentować przyszłej współpracy. Wiadomo jednak, że w imieniu E.Leclerc o pozwolenie do UOKIK-u wystąpiła centrala zakupu sieci – Galec Sp. z o.o., do której w ramach współpracy przystąpi Frac.

Grupa E.Leclerc to najdłużej działająca w Polsce sieć hiper- i supermarketów. Obecnie pod jej szyldem działa 50 super- i hipermarketów. Roczne obroty E.Leclerc osiągnęły w 2017 r. 2,8 mld zł.

 

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }