Kolejna duża inwestycja Maspexu

Maspex otworzył w zakładzie Tymbark w Olsztynku nowy kompleks produkcyjno-logistyczny o wartości 170 mln zł. - Inwestycje są wpisane w nasze DNA - komentuje Krzysztof Pawiński, współwłaściciel i prezes zarządu Grupy Maspex.

20 czerwca br. zakład Tymbark w Olsztynku należący do Grupy Maspex, otworzył nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy wraz z całą infrastrukturą techniczną o łącznej powierzchni 22 tys. mkw. W nowej hali produkcyjnej zainstalowano trzy linie produkcyjne m.in. do produkcji soków oraz wody. Całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne pomieści na 13 poziomach składowania 30 tys. palet. Wartość inwestycji wyniosła 170 mln zł.

Od 1996 r., czyli od wejścia zakładu w Olsztynku w skład Grupy Maspex, firma zainwestowała łącznie ponad 625 mln zł w rozbudowę zaplecza produkcyjno-logistycznego i surowcowego. Dzięki temu zakład w Olsztynku może obecnie produkować 11-krotnie więcej, a w swoich magazynach posiada łącznie 50 tys. miejsc paletowych.

Rocznie Tymbark w Olsztynku skupuje od polskich dostawców ponad 100 tys. ton owoców i warzyw (przede wszystkim marchew, jabłka, pomidory oraz truskawki), co stanowi aż 1/3 możliwości skupowych całej Grupy, która prowadzi skup również w zakładach w Tymbarku i Łowiczu. Od 1996 roku możliwości zakładu w Olsztynku w zakresie przetwórstwa powiększyły się 5–krotnie.

Produkowana w zakładzie marka Kubuś jest liderem w kategorii soków przecierowych w Polsce z udziałem w rynku w wysokości 74 proc. (Maspex za Nielsenem, MAT kwiecień 2018, Total Poland, bez PL, wartościowo), a także w Rumunii, Rosji, Bułgarii, na Węgrzech, Litwie i Łotwie oraz w Czechach i na Słowacji. Łącznie trafia do 30 krajów na świecie. W portfolio marki znajduje się aż 60 pozycji towarowych – soków, napojów, wody oraz musów.

- Inwestycje są wpisane w DNA naszej firmy od samego początku istnienia. Innowacyjne technologie i systemy, których używamy na każdym etapie produkcji, pozwalają na poszerzanie oferty produktowej i odpowiadanie na potrzeby konsumentów. Nowoczesne rozwiązania logistyczne i duże centra dystrybucyjne, jak to w Olsztynku, pomagają w budowaniu przewagi w handlu - podkreśla Krzysztof Pawiński, współwłaściciel i prezes zarządu Grupy Maspex. 

Przypomnijmy. Dopiero co, bo w połowie maja, Maspex uruchomił unowocześniony kompleks produkcyjny i centrum logistyczne Lubelli o wartości 130 mln zł. Szczegóły tutaj

 

 

Ilona Mrozowska 2941 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }