Popularność piłki nożnej wciąż rośnie

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji firma Nielsen sprawdziła, ilu sport ten ma fanów na całym świecie. Okazało się, że coraz więcej.

Piłka nożna nie wszędzie jest dyscypliną równie popularną, jak w Polsce. Jej tradycyjni fani to Europa i Ameryka Łacińska. Okazuje się jednak, że krajem, w którym największy odsetek społeczeństwa zainteresowany jest futbolem są... Zjednoczone Emiraty Arabskie (80 proc.). Kolejna jest Tajlandia (78 proc.), Chile, Portugalia i Turcja (po 75 proc.) oraz Meksyk (73 proc.). Polska, razem z Włochami i Koreą Południową zajmuje ex aequo dziewiąte miejsce (po 67 proc. zainteresowanych). Wyprzedzają nas jeszcze Hiszpania i Afryka Południowa (po 70 proc.).

Jednak zainteresowanie piłka nożną wzrasta także w Stanach Zjednoczonych. Wprawdzie tylko niespełna co trzeci Amerykanin deklaruje zainteresowanie ta dyscypliną, ale przed czterema laty było to 28 proc., wzrost wyniósł więc 4 pkt proc.

Na całym świecie ponad 40 proc. populacji powyżej 16. roku życia czuje się zainteresowanych lub bardzo zainteresowanych tym sportem, to wynik wyższy niż w przypadku innych dyscyplin. Co ciekawe, piłka nożna jest sportem cieszącym się największa popularnością wśród kobiet, a ostanie badanie Nielsena SportsDNA pokazało, że aż 70 proc. pań uważa mundial za "bardzo ciekawy".

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }