Wiceprezes Emperii rezygnuje

Cezary Baran złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa Emperii Holding. Swoją funkcję będzie sprawował do końca wakacji.

- Zarząd Emperia Holding SA informuje, że w dniu dzisiejszym Pan Cezary Baran złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa zarządu emitenta z dniem 31 sierpnia 2018 roku - powiadomiła Emperia w komunikacie.

Zarząd Emperii Holding składał się do tej pory z dwóch osób: prezesa Dariusza Kalinowskiego i wiceprezesa Cezarego Barana.

Przypomnijmy, że na początku maja Emperia wymieniła całą radę nadzorczą. W jej skład zostali powołani Dalius Misiūnas, Vygintasa Šapokas i Arūnas Zimnickas jako członkowie rady nadzorczej oraz Karol Szymański i Marcin Jasiński jako niezależni członkowie rady nadzorczej. Wcześniej rezygnacje złożyli Artur Kawa - przewodniczący, Michał Kowalczewski - wiceprzewodniczący oraz Aleksander Widera, Artur Laskowski i Jarosław Wawerski.

Zmiany personalne to skutek zmiany właścicielskiej - w kwietniu litewska Maxima Grupė uzyskała zgodę UOKiK-u na przejęcie 100 proc. udziałów w Emperii Holding i ogłosiła przymusowy wykup nienależących jeszcze do niej udziałów mniejszościowych. W czerwcu NWZA dokonało zniesienia dematerializacji akcji, czyli przywrócenia im formy dokumentu pisemnego. W efekcie po ponad 16 latach notowań spółka zostanie zdjęta z GPW.

O transakcji pisaliśmy więcej na handelextra.pl tutaj: https://handelextra.pl/artykuly/210611,zapisy-na-akcje-emperii-zakonczone-sukcesem

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }