Żabka z 5. centrum dystrybucji

Żabka uruchomiła piąte w Polsce i drugie na południu kraju centrum dystrybucyjne. Obsłuży ono tysiąc sklepów sieci.

Na zdjęciu: Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska

W czerwcu w Szałszy koło Gliwic ruszyło z pełną mocą piąte centrum dystrybucyjne Żabki. Jego budowa rozpoczęła się w maju 2017 roku. Obiekt ukończono i oddano do użytku w styczniu, ale pełna zdolność obsługi sklepów sieci osiągnął on właśnie w czerwcu. Jest w stanie zaopatrywać około tysiąca sklepów.

Nowe centrum ma powierzchnie 25 tys. mkw., na których mieści się 18,5 tys. miejsc paletowych. Zatrudnienie w magazynie zyskało 315 osób.

- Uruchomienie kolejnego centrum było koniecznością, ponieważ Żabka jako sieć rozwija się bardzo dynamicznie - powiedział Tomasz Suchański, prezes zarządu Żabka Polska. - Sieć otwiera około 700 sklepów rocznie. Na koniec I kwartału 2018 liczyła około 5 tys. sklepów, co oznacza, ze jest największa siecią convenience nie tylko w Polsce, ale i Europie Centralnej - dodał.

Centrum realizuje dostawy w 24 godziny przez sześć dni w tygodniu.

Żabka Polska zapewnia 18 tys. miejsc pracy i ma 3,5 tys. franczyzobiorców. Otwiera średnio dwa sklepy dziennie. W nowym formacie - ze zwiększonym asortymentem food-to-go, kącikiem gastronomicznym, możliwością zapłacenia rachunków i odbioru paczki oraz logiem bez żabki otwierane są wszystkie nowe sklepy, a już działające - modernizowane. W sumie w tym formacie działa już 1,9 tys. z 5 tys. sklepów należących do Żabka Polska. Oprócz centrum dystrybucyjnego w Szałszy firma ma też magazyny w Tychach, Gdańsku, Nadarzynie koło Warszawy i Plewiskach koło Poznania.

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }