Kolejne zmiany w zarządzie Orlenu

Rada Nadzorcza PKN Orlen dokonała zmiany w składzie zarządu spółki. Na stanowisko członka zarządu ds. handlowych została powołana Patrycja Klarecka. Pracę podejmie od 24 czerwca.

Patrycja Klarecka jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w zakresie polityki gospodarczej i strategii przedsiębiorstw. Przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję prezesa PARP, największej w Polsce agencji rządowej działającej na rzecz rozwoju MŚP.

Ma też doświadczenie zawodowe w sektorach: finansowym, medialnym i edukacyjnym, w tym 17-letnie na stanowiskach menadżerskich w takich spółkach, jak: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (2014-2016), Bank Zachodni WBK (2010-2014), Telewizja Polska (2004-2010), PZU (2002-2004). Jak podaje biuro prasowe Orlenu, z sukcesem realizowała tam złożone projekty biznesowe, marketingowe i innowacyjne.

Jeszcze wcześniej pracowała m.in. jako wykładowca Wyższej Szkole Dziennikarskiej w Warszawie i jako konsultant w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Była członkinią rad nadzorczych: Fundacji GPW i IAB Polska oraz członkinią zarządu Fundacji Charytatywnej PZU. Reprezentowała TVP w Crossmedia Group przy Europejskiej Unii Nadawców.

Na razie koncern nie ujawnia, czy będzie ona współpracować ze Zbigniewem Leszczyńskim, który wciąż jest członkiem zarządu ds. sprzedaży w Orlenie, czy też Leszczyński zostanie pozbawiony stanowiska. Prezesem zarządu PKN Orlen wciąż pozostaje Daniel Obajtek.

Katarzyna Pierzchała 2754 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }