Jest nowy minister rolnictwa

- Tak, będę ministrem rolnictwa - powiedział "Gazecie Pomorskiej" poseł Jan Krzysztof Ardanowski (na zdjęciu), wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa.

Poseł poinformował, że premier Mateusz Morawiecki złożył mu taką propozycję, a on ją przyjął. Uroczystość mianowania odbędzie się w środę 20 czerwca w Pałacu Prezydenckim.
Jan Krzysztof Ardanowski to poseł Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Posłem PiS jest już drugą kadencję, po raz pierwszy został wybrany do Sejmu w 2011 r.

Przypomnijmy. Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w poniedziałek 18 czerwca. Jak poinformował resort w komunikacie rezygnację złożył z "powodów osobistych".

Krzysztof Jurgiel był Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi od 2015 r., a wcześniej m.in. przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jeszcze wcześniej - w latach 2005-2006 - kierował już resortem wsi.

Od początku według doniesień prasowych największe szanse na zastąpienie Jurgiela miał właśnie Jan Ardanowski.

Zdjęcie: Flickr.com

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }