Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

W Lidlu nowa oferta alkoholi premium

Alkohole luksusowe to jeden z szybciej rozwijających się segmentów dóbr luksusowych w Polsce. Chociaż rzadkie trunki można kupić głównie w sklepach specjalistycznych, do popularyzacji asortymentu przyczynia się również WinnicaLidla.pl, która właśnie ogłosiła premierę letniej oferty alkoholi.

Na rynku alkoholi luksusowych na szczególną uwagę zasługuje wino. Segment tego trunku zanotował znaczne wzrosty w ciągu ostatnich lat, a prognozy wskazują dalsze optymistyczne perspektywy rozwoju. WinnicaLidla.pl od blisko 8 miesięcy proponuje szeroki asortyment win. Oferta nieustannie rozwija się.

W najnowszej, letniej kolekcji win znajduje się m.in. Tokaji Aszú 6 Puttonyos, Royal Tokaji (124,99 zł/0,75I) – do tej pory najwyżej oceniane wino na Winnicy Lidla (osiągnęło aż 96/100 punktów wg Master of Wine oraz sommeliera), trunek z gron dojrzewających w najlepiej położonych parcelach. Inną propozycję stanowi chilijskie Gran Corte, Cuvée (59,99 zł/0,75I) – wino o intensywnej barwie, bukiecie i strukturze, wytwarzane z ręcznie zbieranych winogron, które dojrzewają w winnicy w dolinie Colchagua.

Ciekawym produktem jest także Prosecco Spumante Extra Dry, Organic, DOC (37,99 zł/0,75I) – łagodnie wytrawne wino musujące o przyjemnych aromatach owocowych. Jest to ekologiczny produkt, do produkcji którego używa się mniej siarczynów. Oznacza to, że dla osób wrażliwych na działanie siarczynów, prawdopodobieństwo złego samopoczucia następnego dnia po spożyciu jest mniejsze. Nie bez powodu określa się ten produkt w Anglii jako "hangover-free Prosecco".

Wśród alkoholi luksusowych na popularności zyskuje głównie whisky, importowana przede wszystkim ze Szkocji. Indie, Japonia, a nawet Włochy to lokalizacje niekoniecznie kojarzące się z produkcją whisky. Tymczasem m.in. właśnie stąd pochodzą najnowsze propozycje Winnicy Lidla. Platforma oferuje nową kolekcję 39 wyjątkowych alkoholi mocnych.

I tak Amrut Raj Igala (Indie, 159,99 zł/0,7I) to delikatna i słodka whisky, dojrzewająca w beczkach po burbonie. Historia destylarni rozpoczęła się wraz z uzyskaniem niepodległości przez Indie w 1948 r. Jęczmień zbierany jest na północy kraju, woda czerpana ze źródeł Himalajów, a cała produkcja odbywa się na południu, w mieście Bangalore. Z powodu ekstremalnych temperatur utrata alkoholu (angel’s share) wynosi tu niemalże 12 proc. rocznie. Uniemożliwia to butelkowanie wiekowych whisky jednak bardzo przyspiesza dojrzewanie.

Inną propozycję stanowi japońska whisky blendowana Fuyu po japońsku znaczy „zima” (Japonia, 169,99 zł/0,7I), produkowana metodą small batch. W 2017 r. wyprodukowano tylko 50 tysięcy butelek. Według sommelierów warto także zwrócić uwagę na włoską Puni Novę (Włochy, 279,99 zł/07I), zdobywcę podwójnego złota (Double Gold) na San Francisco World Spirits Competition w 2016 r. oraz tytułu World’s Best Design na World Whiskies Awards w 2016 r.

O Winnicy Lidla handelextra.pl pisał jako pierwszy. Szczegóły są tutaj.

 

Katarzyna Pierzchała 2473 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }