Pierwszy Tedi w Polsce ruszy jeszcze w czerwcu

29 czerwca uruchomiony zostanie w Dąbrowie Górniczej pierwszy niespożywczy dyskont sieci Tedi.

Będzie to pierwsza placówka tej sieci w Polsce. O planach Tediego pisaliśmy na handelextra.pl już w sierpniu ubiegłego roku tutaj.

Jak donosi portal Money.pl, sklep w Dąbrowie Górniczej ma mierzyć ponad 800 mkw., a kolejny, łódzki, który otworzy swoje podwoje na początku lipca – 900 mkw. Sprzedawać będą one – jak wszędzie – artykuły papiernicze, drogeryjne, zabawki, elementy dekoracji domu i ogrodu i inne przemysłowe. Plany sieci zakładają otwarcie jeszcze w br. kilkudziesięciu placówek w miastach powyżej 25 tys. mieszkańców.

Polska nie jest jednak jedynym rynkiem ekspansji Tediego w tym miesiącu. Od 14 czerwca działa pierwszy sklep sieci we Włoszech – w miejscowości Voghera, 60 km na południe od Mediolanu.

– Ekspansja na dwóch nowych dużych rynkach to dla Tediego ważny krok na drodze do osiągnięcia długoterminowego celu, którym jest rozbudowanie sieci do 5 tys. placówek w całej Europie – powiedział szef firmy Silvan Wohlfarth.

Z Polską i Włochami włącznie Tedi będzie obecny już w ośmiu krajach na kontynencie. Obecnie prowadzi ponad 1900 sklepów w Niemczech, Austrii, Słowenii, na Słowacji, w Hiszpanii, Chorwacji i – od kilku dni – we Włoszech. 30 proc. udziałów w firmie należy do Grupy Tengelmann, która jest też właścicielem odzieżowych dyskontów KiK oraz marketów typu „dom i ogród” Obi.

 

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }