Muszkieterowie dali 3,7 mln zł na place zabaw

W ramach działalności Fundacji Muszkieterów, zrzeszającej właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, w ciągu 10 lat wybudowano łącznie 138 placów zabaw, za prawie 3,7 mln zł.

W ramach kampanii "Place - Zabaw Muszkieterowie" tylko w czerwcu otwarto dwa place zabaw - w Żninie oraz Starym Mieście.

Plac zabaw w Żninie w województwie kujawsko-pomorskim został otwarty 1 czerwca, a w Starym Mieście w województwie wielkopolskim 17 czerwca. Celem kampanii „Place Zabaw – Muszkieterowie” jest tworzenie bezpiecznych, nowoczesnych i kolorowych miejsc do spędzania wolnego czasu przez dzieci.

Akcja prowadzona jest we współpracy z władzami lokalnych, które wybierają oraz przygotowują miejsce do budowy placów zabaw.

Właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, którzy działają w Fundacji Muszkieterów, sponsorują zakup oraz montaż wszystkich elementów instalacji zabawowych.

– Cieszymy się, że udało nam się przekazać naszym sąsiadom – mieszkańcom miejscowości, w których działają nasze sklepy kolejny – już 138. plac zabaw. Akcja jest odpowiedzią na potrzeby lokalnych społeczności – mówi Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkieterów. - Chcielibyśmy, żeby nasze pociechy mogły radośnie i bezpiecznie spędzać wolne chwile, szczególnie w okresie wakacyjnym – podkreśla.

Każdy plac zabaw finansowany przez Grupę Muszkieterów wyposażony jest w certyfikowane urządzenia, które zapewniają dzieciom bezpieczną zabawę. Na jego terenie instalowane są różnorodne i kolorowe konstrukcje, m.in. huśtawki, zjeżdżalnie oraz zestaw sprawnościowy. Place zabaw dostępne są dla wszystkich maluchów oraz ich rodziców.

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 r. przez prywatnych przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarché i Bricomarché. Fundacja Muszkieterów skupia swoje działania na niesieniu pomocy osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży. Od 2008 r. przy współpracy z samorządami terytorialnymi prowadzi akcję społeczną „Place Zabaw Muszkieterowie”. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché.

 

Katarzyna Pierzchała 2473 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }