Zmiana pokoleń w KRD

Piotr Kulikowski został nowym prezesem zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej. Zastąpił na tym stanowisku Rajmunda Paczkowskiego.

Na zdjęciu: od lewej Piotr Kulikowski, nowy prezes KRD-IG oraz ustępujący prezes Rajmund Paczkowski.

Piotr Kulikowski dotychczas związany był z międzynarodowym stowarzyszeniem producentów drobiu Avec, gdzie obejmował stanowisko wiceprezesa. Jest także przewodniczącym Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mięsa Drobiowego.

Ustępujący ze stanowiska prezesa zarządu Rajmund Paczkowski współpracę z KRD-IG rozpoczął w 1994 r. Na czele Izby stanął w 2002 r.

- Objęcie przewodnictwa nad największą polską organizacją drobiarską pozwoli mi na jeszcze mocniejsze zaangażowanie się w rozwój naszej branży, szczególnie na rynkach zagranicznych. Obecnie priorytetem jest niewątpliwie zakończenie procesu otwarcia rynku chińskiego, jednak nie zapominamy o wyzwaniach lokalnych, takich jak konieczność podnoszenia świadomości konsumentów i ochrona wizerunku naszego sektora – mówi Piotr Kulikowski.

Poza aktywnością w organizacjach branżowych Kulikowski od czerwca 1999 r. pełni funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego firmy Indykpol. Wcześniej jako wiceprezes zarządu tej spółki odpowiadał m.in. za wprowadzenie jej na Giełdę Papierów Wartościowych, a także marketing i sprzedaż. Jest absolwentem Wydziału Weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Ilona Mrozowska 2930 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }