Spar wyruszył na Maltę

12 czerwca w Marsaxlokk w południowo-wschodniej części kraju Spar Malta we współpracy z Malta Retailing Ltd z grupy Azzopardi otworzyła swój pierwszy supermarket.

Nowo wyremontowany sklep ma 340 metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży i oferuje nowy koncept Spar Bakery Concept, który charakteryzuje się dużym wyborem świeżych produktów, wyrobów delikatesowych, świeżo pakowanych ryb i mięs, kawy, a także bogatym asortymentem produktów marek własnych Spar.

Drugi sklep na wyspie będzie zlokalizowany w centralnie położonym mieście Sliema. Jego otwarcie planowane jest na koniec miesiąca. Spar Malta zamierza otworzyć jeszcze trzy sklepy przed końcem roku, a ostatecznym celem jest otwarcie 23 sklepów do 2025 roku. Te nowe placówki będą obejmować dwa hipermarkety Interspar, cztery duże supermarkety i 17 sklepów osiedlowych.

- Poza stałą populacją turystów, na Malcie mieszka wielu cudzoziemców. Różne formaty sklepów Spar Malta zaspokoją zróżnicowane potrzeby zarówno mieszkańców, jak i turystów w całym kraju - skomentowała firma w komunikacie.

Spar International powiedział, że wejście na rynek maltański jest kontynuacją planów ekspansji w regionie Europy Południowej, obok rozwijających się rynków w Grecji i na Cyprze oraz ugruntowanego rynku włoskiego, który może pochwalić się ponad 1210 sklepami.

Grupa Azzopardi, założona przez dwóch braci w 1980 roku, jest obecna w wielu gałęziach przemysłu na Malcie, w tym w imporcie i dystrybucji żywności, handlu detalicznym artykułami spożywczymi, działalności deweloperskiej i akwakulturze. Obecnie grupa prowadzi 25 sklepów na wyspach, które generują obrót w wysokości 25 milionów euro.

Spar International miał w 2017 roku globalną sprzedaż detaliczną w wysokości 34,5 miliarda euro. To wzrost o 5,3 proc. rok do roku, w przeliczeniu na stałą walutę.

W 2017 roku sieć odnotowała roczny wzrost liczby 232 sklepów, dzięki czemu całkowita liczba sklepów Spar wynosiła 12 777 w 48 krajach na całym świecie - co równa się powierzchni handlowej ponad 7,4 miliona metrów kwadratowych.

Magdalena Weiss 1812 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }