Żywiec Zdrój od 10 lat po stronie natury

8 mln posadzonych drzew, 1000 km odnowionych szlaków turystycznych i 580 partnerów to bilans 10 lat akcji firmy Żywiec Zdrój "Po stronie natury".

Związany z Beskidem Żywieckim producent wody źródlanej już od 10 lat prowadzi proekologiczna akcje "Po stronie natury". W jej ramach w sześciu edycjach posadzono po 1 mln drzew, a w tym roku na beskidzkich stokach pojawi się 2 mln nowych sadzonek. Drzewa są specjalnie dobierane pod kątem spójności ekosystemu; m. in. dzięki akcji Żywca Zdroju zalesiono ponownie Halę Boraczą. Akcje prowadzone są z partnerami, takimi jak Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Nasza Ziemia, Fundacja Ekologiczna ARKA czy organizacja Outriders. Ambasadorką programu niezmiennie od dekady jest Martyna Wojciechowska.

Producent organizuje także w ramach akcji konkursy grantowe Inicjatywy po Stronie Natury; w tym roku odbywa się on pod hasłem "poWTÓRNE życie". Chodzi o recykling butelek PET. W przypadku produktów Żywca Zdroju wszystkie butelki nadają się do recyklingu, a 50 proc. materiału, z którego zostały wyprodukowane pochodzi właśnie z plastiku z odzysku. Latem firma ustawia też w Warszawie nad Wisłą butelkomaty, w których po oddaniu trzech butelek można otrzymać nową wodę i sadzonkę drzewka. W ubiegłym roku zebrano w ten sposób 230 tys. butelek. Można z nich wyprodukować nie tylko nową butelkę, ale także np. odzież.

Po stronie natury to także odnawianie szlaków turystycznych: w ciągu 10 lat firma przyczyniła się do rewitalizacji ponad tysiąca kilometrów górskich tras.

Na różnego rodzaju akcje społeczne i charytatywne oraz inwestycje i rozwój lokalnej infrastruktury Żywiec Zdrój w ciągu dekady przeznaczył 27 mln zł. Wkład firmy w polską gospodarkę to 745,6 mln zł wartości dodanej. Jak podaje producent, co czwarta butelka wody mineralnej sprzedawana na naszym rynku to jej wyrób. W portfolio firmy znajdują się wody niegazowane, lekko gazowane i gazowane pod markami Żywiec Zdrój i Dobrowianka oraz tzw. wody smakowe.

Magdalena Weiss 1960 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }