Mieszko też bez trójek

Producent podpisał deklarację o wycofaniu jaj pochodzenia klatkowego przy wytwarzaniu swoich produktów.

- Dbając o dobrostan zwierząt i szanując oczekiwania naszych Klientów, deklarujemy rezygnację z używania jaj i produktów jajecznych (masy jajowej, proszku jajecznego) pochodzących z chowu klatkowego przy wytwarzaniu produktów firmy Mieszko do 2025 roku - czytamy w komunikacie.

Podobną decyzję jak firma Mieszko podjął już szwajcarski koncern Nestlé, producent m.in. marki Winiary, który do wytwarzania swoich produktów nie będzie wykorzystywał jaj z nr 3. Ale także Maspex, producent makaronów Lubella, Czanieckie Makarony, producent makaronu Czaniecki oraz polski producent sosów dla branży HoReCa - firma Fanex.

Ponadto decyzje o rezygnacji ze sprzedaży jaj klatkowych ogłosiły już takie handlowe marki, jak m.in.: Mila, Netto, Tesco, Intermarché, Aldi, Carrefour, Piotr i Paweł czy Polska Grupa Supermarketów skupiająca sklepy pod szyldami Top Market, Delica i Minuta 8. Także litewska grupa Maxima, która przejęła 100 proc. udziałów w Emperii (sieć Stokrotka), poinformowała, że do 2025 r. z półek jej sklepów w państwach bałtyckich znikną jaja z chowu klatkowego. Polska spółka grupy, do której należą sklepy Aldik i Sano, podobną decyzję ogłosiła już w listopadzie 2017 r. 

Także Spar będzie zachęcał franczyzobiorców, aby do 2025 r. całkowicie zrezygnowali ze sprzedaży jajek z hodowli klatkowych. Spar nie wprowadza nakazu, a jedynie formę rekomendacji, pozostawiając ostateczny wybór właścicielom sklepów.

Jaja z chowu klatkowego wyłączy ze swojej oferty Makro, które taką deklarację złożyło, jako pierwsza hurtownia spożywcza w Polsce.

Joanna Hamdan 8314 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }