Prawie 100 zachorowań w Green Caffe Nero

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podał, że zgłoszono już 98 przypadków zachorowań po zjedzeniu ciastka w kawiarniach Green Caffe Nero. 15 osób nadal jest hospitalizowanych, w tym troje dzieci.

Jak podano, wzrosła liczba zachorowań, ponieważ nowe przypadku zgłoszono w Małopolsce.

Do 11 czerwca skontrolowano łącznie 31 zakładów współpracujących z siecią kawiarni Green Cafe Nero, w których stwierdzono nieprawidłowości. Dotyczyły one głównie przerwania łańcucha chłodniczego dla oferowanych produktów. W wyniku kontroli na sieć nałożono grzywny w wysokości (łącznie) 7 200 zł. Postępowanie administracyjne jest w toku. 

W trakcie kontroli zdecydowano też o bezzwłocznym wycofaniu niektórych produktów z obrotu handlowego.

Zarządcy sieci Green Cafe Nero nie chowają głowy w piasek. Przepraszają poszkodowanych klientów i deklarują, że za pośrednictwem firmy ubezpieczeniowej będą wypłacać rekompensaty poszkodowanym klientom "stosownie do poniesionych strat".

- Jest nam bardzo przykro i współczujemy klientom, którzy zachorowali  po wizycie w naszej kawiarni. Niezmiennie, zdrowie naszych gości jest dla nas najważniejsze. Jesteśmy w stałym telefonicznym kontakcie z osobami, które zgłosiły nam problemy po spożyciu naszych ciast. Na bieżąco dowiadujemy się o stan ich zdrowia i deklarujemy pełne wsparcie - deklaruje sieć.

Green Caffe Nero to sieć kawiarni z siedzibą w Londynie. Największą liczbę swoich placówek wciąż ma w Wielkiej Brytanii, ale dynamicznie rozwija się również w Polsce. Do zatruć doszło w ostatnich dniach maja, gdy w całym kraju panowały upały, co - według sieci - walnie przyczyniło się do zatruć.

Ilona Mrozowska 2966 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }