Colian podnosi poprzeczkę

Producent Grześków, Jeżyków i napojów Hellena jest gotów zapłacić za swoje akcje więcej niż początkowo. O ponad 14 mln zł.

Główni akcjonariusze Coliana, do których należy ponad 78 proc. akcji producenta, podbili stawkę. Są gotowi zapłacić po 4,10 zł za akcję w trwającym do 14 czerwca wezwaniu zamiast – jak wcześniej oferowali – 3,76 zł. Przy liczbie akcji bliskiej 42 mln sztuk daje to kwotę 171,6 mln zł zamiast 157,4 mln zł.

– Wzywający informują o zmianie z dniem 12 czerwca 2018 r. ceny, po jakiej nabywane mają być akcje w ramach Wezwania, wskazanej w punkcie 8 treści wezwania, z kwoty 3,76 zł za jedną akcję na kwotę 4,10 zł za jedną akcję zwykłą oraz jedną akcję imienną – głosi komunikat spółki.

Wzywającymi do sprzedaży pozostałych akcji są  AllumaInvest z siedzibą w Kaliszu („AllumaInvest”), Ziołopex z siedzibą w Opatówku, Barbara Kolańska, Jan Kolański, Colian Holding z siedzibą w Opatówku oraz IPOPEMA 21 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie. Udziały pozostałych akcjonariuszy nie przekraczają 5 proc. każdy. Podniesienie ceny na dwa dni przed końcem wezwania może wskazywać na fakt, że największym akcjonariuszom nie udało się skupić wystarczającej do przeprowadzenia przymusowego wykupu liczby akcji. Jeśli podniesiona w wezwaniu cena skusi akcjonariuszy mniejszościowych, spółka zostanie wycofana z giełdy. Na wieść o podjęciu przez walne zgromadzenie uchwały upoważniającej zarząd do podniesienia ceny w wezwaniu akcje producenta podrożały o 10 groszy – z 3,95 zł do 4,05 zł.

Przypomnijmy. W marcu br. akcjonariusze posiadający 78,25 proc. akcji spółki ogłosili wezwanie do sprzedaży jej pozostałych w obrocie akcji z zamiarem wycofania spółki Colian z giełdy. Zapisy w wezwaniu przyjmowane będą do 14 czerwca.

Magdalena Weiss 1776 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }