Kradł w sklepach i na gazie odjeżdżał rowerem

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 22-latka, który kradł w kolskich sklepach, a potem z łupem i w stanie nietrzeźwości odjeżdżał rowerem. Z jednego ze sklepów wziął bez płacenia wyroby mięsne za ok. 700 zł, a w kolejnym whisky warte niemal 400 zł.

7 czerwca br. stróże prawa zostali powiadomieni o kradzieży sklepowej. Mężczyzna z jednego z kolskich marketów ukradł prawie 20 kg wędliny wartej około 700 zł. Gdy policjanci przejrzeli zamontowany w sklepie monitoring, rozpoznali sprawcę, który był on już wcześniej notowany przez policję za różne przestępstwa kryminalne. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

22-letni mieszkaniec Koła został zatrzymany przez dzielnicowych na ul. Toruńskiej, gdy jechał rowerem z torbą pełną kolejnych „zakupów”. Jak się okazało, w bagażu przewoził cztery butelki drogiego alkoholu, gdyż poprzedni łup zdążył już ukryć. Szybko przyznał, że przewożoną whisky również zabrał ze sklepu bez zapłaty. Potwierdziło to nagranie sklepowego monitoringu. Jakby tego było mało, okazało się rowerzysta był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości 22-latek został ukarany wysokim mandatem, natomiast za kradzieże sklepowe odpowie przed sądem.

Zdjęcie: Shutterstock

Katarzyna Pierzchała 2558 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }