Grupa Lego i Ikea w kooperacji

Klienci sklepów Ikea pierwsze efekty współpracy z Grupą Lego zobaczą w najbliższych latach. Szczegóły na razie nie są znane. Najprawdopodobniej w sklepach sieci powstaną specjalne kąciki zabaw z Lego.

W badaniu Ikea Play Report, spytano dzieci czego pragną. 47 proc. odpowiedziało, że chce więcej czasu spędzać na zabawie z rodzicem. Jednocześnie 90 proc. ankietowanych rodziców, uznało, że zabawa jest ważna, jako że jest kluczowa dla dobrego samopoczucia i szczęścia.

W badaniu przeprowadzonym z kolei przez Grupę Lego, aż 95 proc. rodziców stwierdziło, że zabawa jest istotna dla rozwoju ich dzieci, a klocki Lego pomagają rozwijać kreatywność.

Teraz obie firmy wspólnie chcą dać dzieciom większe możliwości zabawy, wprowadzając ją w czynności codziennego życia. Pierwszym krokiem współpracy jest uczynienie domu jako miejsca bardziej funkcjonalnego i przyjaznego zabawie.

- W Ikea chcemy przede wszystkim w twórczy, humanistyczny i wesoły sposób zmienić postrzeganie zabawy, odchodząc od myślenia, że jest to coś, co wprowadza bałagan. Wierzymy, że zabawa sprawia, iż dom i świat stają się lepszym miejscem do życia - mówi Fredrika Inger, business area manager for children’s Ikea w Szwecji. - Chcemy sprawdzić, co może wyniknąć z naszej wspólnej pracy, skoncentrowanej na tym, aby więcej osób chciało powiedzieć „tak” zabawie – mówi.

Lena Dixen, senior vice president, product development w Grupie Lego, uważa znalezienie takiego rozwiązania, które zachęci maluchy do twórczej zabawy klockami Lego, a jednocześnie zadowoli rodziców w kwestii wyglądu mieszkania, oraz stworzy okazję, by dzieci i dorośli chcieli i mogli wspólnie się .

- Wiemy, że kreatywność to kluczowa umiejętność dla przyszłości naszych dzieci, ale zdajemy sobie również sprawę z tego, że majsterkowanie, eksperymentowanie, bycie kreatywnym czy próbowanie nowych rzeczy może wprowadzać nieporządek – mówi Lena Dixen. - Dlatego też poprzez naszą współpracę z Ikea chcemy sprostać wyzwaniu chaosu, który - jak postrzegają to niektórzy rodzice - generuje wspaniała i twórcza zabawa - podkreśla.

Jak zapowiadają obie firmy, klienci sklepów Ikea pierwsze efekty współpracy z Grupą Lego zobaczą w najbliższych latach. Jak na razie nie ujawniają szczegółów. Ikea to jedna marka i wiele firm. Np. Ikea Range & Supply, składająca się z Ikea of Sweden w Älmhult i Ikea Supply, jest odpowiedzialna za rozwój, projektowanie, produkcję i zaopatrywanie sklepów Ikea całym świecie w rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz, które są dostępne masowego odbiorcy. Każdego roku Ikea Range & Supply wprowadza 2000 nowych produktów w sklepach Ikea, a cała oferta to dziś blisko 10 tys. produktów.

Grupa Lego jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. Firma, założona w 1932 r. przez Ole Kirka Kristiansena i bazująca na ikonicznym klocku Lego jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }