Kolejna stacja paliw Intermarché

Sieć supermarketów Intermarché, działająca w ramach Grupy Muszkieterów, otworzyła 64. stację paliw. Obiekt uruchomiono w Koninie w województwie wielkopolskim. Firma zapowiada kolejne otwarcia.

Z danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika, że w pierwszym kwartale 2018 r. widoczny był dalszy wzrost oficjalnej konsumpcji paliw płynnych w Polsce. Było to efektem wielu czynników, m.in. większej liczby samochodów poruszających się po polskich drogach, wzrostu dochodów Polaków, a także tempa rozwoju polskiej gospodarki.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na paliwo płynne w Polsce, sieć ma w założeniu stałe zwiększanie liczby swych obiektów.

– Otwarcia kolejnych stacji paliw pozwoliły nam jeszcze bardziej umocnić pozycję lidera na rynku przymarketowych stacji paliw. Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć – mówi Armen Papazjan, dyrektor generalny Intermarché. - Jeszcze w tym roku otworzymy kilka takich obiektów w różnych częściach Polski. Docelowo chcielibyśmy, by stacje działały przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, tam gdzie jest to możliwe – podkreśla Papazjan.

Stacja paliw Intermarché w Koninie działa przy supermarkecie pod tym samym szyldem i zlokalizowana jest przy ul. Poznańskiej 176. W ofercie stacji znajdują się wysokiej jakości paliwa w atrakcyjnych cenach – benzyna Pb95, Pb98, oraz olej napędowy. Wszystkie paliwa dostarczane są przez spółkę Orlen Paliwa i poddawane bieżącej kontroli przez akredytowane laboratoria. Punkt w Koninie oferuje zmotoryzowanym cztery stanowiska.

Przy stacji Intermarché w Koninie działa również sklepik, o powierzchni 78,25 mkw. oferujący klientom ponad 1000 produktów, w tym bogaty wybór artykułów spożywczych i przemysłowych oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro ze świeżo parzoną kawą oraz bogatą ofertą fast-food.

Punkt w Koninie czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 6-22, natomiast w godz. 22-6 klienci mogą zatankować i uregulować płatność w samoobsługowym tankomacie płatniczym. Jest to już 64. stacja Intermarché.

Grupa Muszkieterów to sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce. Jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }