PRCH podsumowuje Targi ReDI

Zakończyła się kolejna edycja Targów ReDI CEE Trade Fair for Retail Investment. Organizatorem 5. już spotkania decydentów polskiego i europejskiego sektora nieruchomości komercyjnych była Polska Rada Centrów Handlowych.

6-7 czerwca br. w warszawskim Centrum Praskim Koneser odbyło się jedno z najciekawszych wydarzeń branżowych dla zarządców i właścicieli centrów handlowych oraz najemców i sieci handlowych działających w regionie CEE. Targi ReDI łączą działania edukacyjne i sprzedażowe, by skutecznie wspierać podmioty działające w branży.

W tym roku udział w targach wzięło ponad 400 przedstawicieli sieci handlowych. - ReDI to nie tylko prestiż, ale i miejsce wymiany wiedzy, gdzie podsumowujemy i mówimy o tym, co dzieje się w branży, śledzimy i prezentujemy trendy, a także tworzymy przestrzeń do spotkań merytoryczno-biznesowych – zapewnia Radosław Knap, Dyrektor Generalny Polskiej Rady Centrów Handlowych. - Podczas ReDI również inspirujemy: na uczestników czekały pokazy innowacji przeznaczonych dla handlu i obiektów komercyjnych oraz interesujące prezentacje. To wszystko sprawia, że nasze wydarzenie postrzegane jest jako niezwykle wartościowe i przynoszące realne efekty, np. w postaci nowych umów czy nawiązanych relacji – podkreśla Knap.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Targów ReDI była efektywność, zarówno biznesu jak i spotkań. W celu zwiększenia efektywności targów, poszczególne zagadnienia poruszane podczas ReDI 2018 zostały podzielone na strefy: ReDI City Investment Zone (Strefa Miast), ReDI Prop Tech (strefa nowych technologii i start-upów), ReDI to Talk (konferencja z udziałem uznanych ekspertów), ReDI Center Management Summit (Kongres Dyrektorów Centrów Handlowych), ReDI F&B Zone (Strefa Cateringu i Restauracji dla biznesu).

Nowością ReDI 2018 był kongres dyrektorów centrów handlowych. Podczas ReDI Center Management Summit – czyli pierwszej w Polsce konferencji dla osób zarządzających obiektami komercyjnymi – uczestnicy mogli między innymi wymienić się doświadczeniami i podyskutować o zmieniającej się roli dyrektora obiektu handlowego, poznać oferty nowych technologii i usług dedykowanych centrom, dowiedzieć się, jak ważna jest rola informacji rynkowej i indeksów branżowych w zarządzaniu obiektem, czy zaznajomić z najnowszymi trendami w zarządzaniu bezpieczeństwem i narzędziami ułatwiającymi pracę dyrektora.

- Zarządzający obiektami handlowymi codziennie podejmują strategiczne z punktu widzenia firmy decyzje. Pokazaliśmy raporty i prezentacje, które w rozsądny sposób wymiarują dane kluczowe dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, np. opracowany przez Polską Radę Centrów Handlowych Indeks Odwiedzalności i Obrotów – mówi dyrektor generalny PRCH.

Ważnym punktem ReDI 2018 była prezentacja wyników raportu dotyczącego wpływu branży handlowej na polską gospodarkę w ciągu ostatnich 15 lat. - Okres ten pokrywa się z 15-leciem działalności Polskiej Rady Centrów Handlowych, które obchodzimy właśnie w tym roku. Chcieliśmy zwrócić uwagę, jak bardzo sektor rozwinął się od tamtego czasu i jak ogromne znaczenie ma dla rozwoju naszego kraju – podkreśla Radosław Knap.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }