Powstaje Eurospar w Krakowie

Spar Polska poinformował o podpisaniu umowy i rozpoczęciu prac nad otwarciem supermarketu Eurospar w krakowskim centrum handlowym Lubostroń 15.

Centrum Handlowe Lubostroń 15 będzie kolejnym w ostatnim czasie, po Mysłowicach i Oławie, otwarciem przez sieć Spar w ramach franczyzy dużego supermarketu w galerii handlowej. Jest ono głównym obiektem handlowym i usługowym w tej części Krakowa, na tzw. Ruczaju, zapewniającym kluczową ofertę i usługi dla okolicznych mieszkańców.

Centrum otoczone jest terenami zielonymi, wkrótce mają powstać przy nim dwa ogródki jordanowskie, co dodatkowo będzie generować ruch klientów odwiedzających galerię. Centrum istnieje od stycznia 2015 r. i stało się integralną częścią okolicy. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowane zostały dwa parkingi – jeden na zewnątrz, mogący pomieścić 20 aut oraz drugi, podziemny, posiadający 96 miejsc parkingowych.

Nowo otwierany supermarket Eurospar zajmie powierzchnię 1400 mkw. W chwili obecnej, w trzykondygnacyjnej galerii Lubostroń funkcjonują już liczne punkty usługowe, apteka, biuro podróży Itaka, a także powierzchnie biurowe.

Spar jest znaną na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 48 krajach, na 4 kontynentach. Ponad 13 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 12 milionów klientów.

Spar Polska jest obecny na polskim rynku od 1996 r., a od 2010 r. należy do jednej z największych grup dystrybucyjnych w kraju - Grupy Kapitałowej Bać-Pol.

Katarzyna Pierzchała 2456 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }