TaniaKsiazka.pl zwiększa zatrudnienie i zmienia siedzibę

Wiąże się to z szybko rosnącą sprzedażą i koniecznością przyspieszenia wysyłki towaru. Spółka nawiązała też współpracę z Adamem Guzem, wcześniej związanym m.in. z bdsklep.pl.

TaniaKsiazka.pl to księgarnia online, która rocznie obsługuje około 50 tys. klientów. Ich liczba z roku na rok rośnie. Tym samym zwiększa się też ilość magazynowanych w firmie książek.

 - Nie mieścimy się już w budynku przy ul. Kolejowej. Przenosimy się więc do nowej siedziby przy ul. Andersa 40A, gdzie będziemy dysponowali siedmiokrotnie większą  przestrzenią. Jest to szczególnie ważne ze względu na magazyn. Dzięki temu będziemy mogli przyspieszyć realizację zamówień, a to jest dla nas priorytet. – wyjaśnia powody przeprowadzki i inwestycji Łukasz Kierus, założyciel i właściciel marki TaniaKsiazka.pl

TaniaKsiazka.pl zajmie na Andersa około 5 tys. mkw., z czego ponad cztery to hale magazynowe. Dzięki temu będzie mogła mieć więcej towaru na stanie, dostępnego „od  ręki”, a w przypadku księgarni wysyłkowej ma to ogromne znacznie.

- Teraz w wielu przypadkach musimy czekać, aż otrzymamy towar od dostawców czyli wydawnictw i hurtowni. Przez to czas realizacji zamówienia się wydłuża. A wiadomo, że wszyscy chcą mieć książki na wczoraj. Chcemy doprowadzić do tego, by wysyłka odbywała się w przeciągu doby od złożenia zamówienia. Stawiamy na jakość i szybkość realizacji. To wymóg czasów – mówi Łukasz Kierus.

Rozwój firmy oznacza też wzrost zatrudnienia. Obecnie z księgarni pracuje około 100 osób. Żeby nadążyć z realizacją zamówień, których liczna rośnie z miesiąca na miesiąc, TaniaKsiazka.pl zamierza zatrudnić jeszcze 20 pracowników. Potrzebuje przede wszystkim osób do pracy w hali magazynowej, czyli do pakowania, układania i przygotowywania książek do wysyłki. Zainteresowani mogą znaleźć szczegóły dotyczące oferty zatrudnienia pod linkiem: http://www.taniaksiazka.pl/temat/praca-w-taniaksiazka-pl

Łukasz Kierus, prezes spółki, szacuje, że dzięki inwestycji i przyspieszeniu wysyłki TaniaKsiazka.pl będzie realizować pięć razy więcej zamówień w skali roku niż obecnie. A to oczywiście znaczy zysk i szanse na dalszy rozwój.
 
Firma w ostatnich tygodniach nawiązała też współpracę z Adamem Guzem, jednym z najbardziej cenionych w kraju specjalistów w dziedzinie finansów. Zajmie się on optymalizacją kosztów spółki i wdrożeniem skutecznej strategii rozwojowej, która zapewni firmie TaniaKsiazka.pl pozycję lidera na rynku. Wcześniej Adam Guz pracował między innymi w bdsklep.pl.
 
Joanna Hamdan 8059 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }