Galicja Tomaszek z nowym magazynem

Specjalizująca się w sprzedaży hurtowej sprzętu agd i rtv dla sklepów oraz mebli kuchennych pod zabudowę firma Galicja Tomaszek wynajęła ponad 11 tys. mkw. w obiekcie magazynowo-przemysłowym Panattoni Park Sosnowiec V.

Spółka Galicja Tomaszek jest rodzinną firmą i należy do Ewy i Janusza Tomaszek. Obsługuje największe sieci mebli kuchennych oraz niezależne sklepy agd/rtv w Polsce zaopatrując je w sprzęt.

Centrala firmy od 28 lat znajduje się w Łańcucie. Galicja Tomaszek ma również oddziały w Katowicach, Poznaniu i Warszawie, zatrudniając obecnie ponad 280 osób.

 - Jesteśmy na etapie dynamicznego rozwoju i nowy, wysokiej klasy magazyn był nam niezbędny, a możliwość wprowadzenia adaptacji w projekcie, dodatkowo usprawni nasze procesy logistyczne - mówi Dariusz Malarek, dyrektor oddziału Galicja Tomaszek.

Oprócz działalności hurtowej Galicja Tomaszek jest również twórcą pierwszej ogólnopolskiej sieci niezależnych sklepów ze sprzętem agd i rtv, która pod marką Max Elektro zrzesza ponad 340 lokalnych, najczęściej rodzinnych, sklepów. Działa ona na zasadzie tzw. grupy zakupowej w formie spółki akcyjnej, której akcjonariuszami są właściciele poszczególnych punktów handlowych.

Galicja Tomaszek jest również organizatorem franczyzowej sieci sklepów mebli kuchennych - Max Kuchnie, posiadającej ich łącznie ok. 300. Z kolei najnowszy projekt, Verle Kuchen, zakłada około 60 ekskluzywnych salonów kuchennych w kraju.

- Sosnowiec będzie jedną z wielu lokalizacji magazynowych naszego klienta. Nowa powierzchnia zlokalizowana w parku logistycznym firmy Panattoni będzie obsługiwała zamówienia z regionu Górnego Śląska i powstanie w wyniku połączenia dwóch wcześniej wynajmowanych przez Galicję Tomaszek magazynów - tłumaczy Daniel Kempa, starszy konsultant, dział powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

Na powierzchnię wynajętą przez firmę w Panattoni Park Sosnowiec V składa się 10 500 mkw. powierzchni magazynowej oraz 600 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Budynek, do którego przeprowadzi się firma Galicja Tomaszek, jest w trakcie realizacji i będzie dostosowany do wymagań najemcy. Zbudowana zostanie m.in. antresola na produkty drobnicowe, a posadzka zostanie przygotowana pod specjalne regały, które umożliwią poruszanie się wózków systemowych.

Wprowadzone modyfikacje, ustalone jeszcze na etapie planowania projektu, pozwolą na bardziej efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej” - zauważa Justyna Kononowicz, leasing manager, Panattoni Europe.

Panattoni Park Sosnowiec V to budynek magazynowo-przemysłowy o powierzchni ponad 42 tys. mkw., który wchodzi w skład parku magazynowego Panattoni Park Sosnowiec o łącznej powierzchni ponad 225 tys. mkw. Zlokalizowany jest w Sosnowcu w dzielnicy Porąbka, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1 oraz w pobliżu autostrady A4. Deweloperem kompleksu jest firma Panattoni Europe.

Katarzyna Pierzchała 2686 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }