Sezam wrócił na swoje

Społem było, jest i będzie. Otwarciem tego sklepu udowadnia, że nie tylko trwa, ale i się rozwija - z tymi słowami Ryszard Jaśkowski, prezes zarządu KZRSS Społem, otworzył w środę wraz z Anną Tylkowską, prezes Społem WSS Śródmieście, sklep Sezam w samym sercu stolicy.

Punktualnie o godz. 13 przestrzeń w Centrum Marszałkowska, w której na poziomie -1 zlokalizowany jest sklep Sezam, została udostępniona klientom.

Czekali na to od 10 sierpnia 2014 r., kiedy to obiekt został zamknięty, a dwa miesiące później rozpoczęła się jego rozbiórka. Działalność handlowa i część pracowników zostali przeniesieni do Miasteczka Wilanów do lokalu w nowopowstałym zespole usługowo-biurowym Alto-Wilanów przy Al. Rzeczypospolitej.

Teraz wszyscy – i sklep, i pracownicy - wrócili na dawne miejsce. Nowoczesny budynek zyskał nazwę Centrum Marszałkowska i jest unikalną inwestycją zlokalizowaną u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, w ścisłym centrum Warszawy. Projekt realizowany był przez BBI Development wspólnie ze spółdzielnią „Społem” Śródmieście. 10-kondygnacyjny szklany gmach z parkingiem i lokalami handlowo-usługowymi w podziemiu (kwiaciarnia, sklep z odzieżą, artykułami gospodarstwa domowego, fryzjer, drogeria Natura), galerią sklepów w części naziemnej oraz pomieszczeniami biurowymi na wyższych kondygnacjach ma łączną powierzchnię prawie 17 tys. mkw.

Swoim kształtem budynek przypomina literę S (jak Sezam) i jako pierwszy w Polsce zintegrowany jest ze stacją linii metra. Jedno z wyjść stacji metra znajduje się w budynku na poziomie – 1, tam gdzie mieści się nowy Sezam.

- 10 lat temu zaczęliśmy myśleć o otwarciu takiego budynku – mówiła podczas uroczystego otwarcia Anna Tylkowska, prezes Społem WSS Śródmieście. - Przez ten czas musieliśmy pokonać wiele trudności. Staraliśmy się odwzorować w jak największym stopniu asortyment Sezamu znany warszawiakom, czyli jest tu bardzo dużo artykułów delikatesowych, a jednocześnie wyeksponować je w nowoczesnej formule. Wydaje mi się, że udało nam się – nie kryła wzruszenia tuż przed przecięciem wstęgi.

Sklep będzie czynny od poniedziałku do soboty w godz. 7-22, a w niedziele handlowe między 8 a 19. Zarządzający „Społem” Śródmieście chcieliby, aby placówka była miejscem codziennych zakupów. Dlatego też w stałej ofercie będzie szeroki wybór mięs i wędlin, ciast i słodyczy, napojów, alkoholi i papierosów, a także ekoproduktów, przysmaków kuchni świata, świeżego pieczywa oraz warzyw i owoców. Tradycyjnie asortyment uzupełni chemia gospodarcza oraz artykuły gospodarstwa domowego.

Kierownikiem sklepu został Piotr Kruszewski, pracujący w Sezamie od 23 lat.

Katarzyna Pierzchała 5191 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.