Japan Tobacco zainwestuje w Polsce 100 mln dolarów

Grupa Japan Tobacco zainwestuje 100 mln dolarów w produkcję kapsułek tytoniowych Ploom Tech. Zakład w Starym Gostkowie o powierzchni 28 tys. m.kw. będzie gotowy do rozpoczęcia produkcji pod koniec bieżącego roku.

Dzięki tej inwestycji, fabryka w Starym Gostkowie k. Łodzi stanie się jednym z największych i najważniejszych ośrodków produkcyjnych Grupy Japan Tobacco na świecie. Zatrudnienie znajdzie tam kolejnych 80 osób i tym samym liczba pracowników JTI Polska przekroczy 1800 osób.

Poszerzenie produkcji o innowacyjne wyroby tytoniowe oznacza, że łączna kwota inwestycji JTI w Polsce od 2007 r. przekroczy 800 mln dolarów. W Starym Gostkowie firma wytwarza obecnie papierosy, tytoń do palenia, cygara, cygaretki i tytoń fajkowy.

– JTI będzie pierwszą firmą produkującą w naszym kraju innowacyjne wyroby z podgrzewanym tytoniem. Dzięki tej ważnej inwestycji wzmacniamy pozycję najszybciej rozwijającej się firmy tytoniowej w Polsce w ostatnich 10 latach - skomentował Andrzej Skubiszewski, prezes zarządu JTI Polska.

Nowa inwestycja została oficjalnie ogłoszona 5 czerwca na spotkaniu Grupy Japan Tobacco z inwestorami giełdowymi w Londynie. Stary Gostków będzie pierwszym zakładem produkującym Ploom Tech poza Japonią, co ma pozwolić Grupie zwiększyć możliwości produkcji innowacyjnych wyrobów tytoniowych.

JTI Polska powstała w 2007 r., gdy JTI przejęło brytyjską Grupę Gallaher, do której należały zakłady
w Starym Gostkowie. Od tego czasu JTI jest najszybciej rozwijającą się firmą na polskim rynku tytoniowym, zatrudniającą obecnie ponad 1700 osób.

– Kolejna inwestycja Grupy Japan Tobacco to dowód, że Polska stwarza doskonałe warunki
dla przedsiębiorców. Cieszymy się, że firma rozwija swoje zaawansowane technologie właśnie w naszym kraju i tutaj zwiększa zatrudnienie – dodaje jeszcze Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. – W przyszłym roku będziemy obchodzić stulecie nawiązania oficjalnych stosunków między Polską a Japonią. Zaangażowanie Japan Tobacco wzmacnia polsko-japońskie relacje gospodarcze i stanowi dobry przykład tej współpracy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ilona Mrozowska 3045 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }