Allegro rozszerza sieć punktów odbioru

Dostawy do punktów odbioru są coraz popularniejszą formą dostawy na Allegro, dlatego też zarządzający platformą sprzedażową planują zamknąć ten rok siecią liczącą 20 tys. tego typu lokalizacji.

Dzięki podpisaniu pakietu nowych umów ramowych sprzedający otrzymują od Allegro do dyspozycji sieć tysięcy punktów odbioru zarządzanych przez Pocztę Polską, UPS Polska oraz Ruch.

Sieć umożliwi odbiory przesyłek w certyfikowanych punktach UPS Access Point, placówkach pocztowych, na stacjach paliw Orlen, w sklepach Żabka i Freshmarket, oraz za pośrednictwem usługi Paczka w RUCHu w kioskach i sieci partnerskiej Ruch. W placówkach pocztowych oraz w punktach UPS i RUCH będą możliwe także nadania.

W czerwcu sieć punktów odbioru wraz z paczkomatami, do których sklepy mają dostęp poprzez umowy ramowe zawarte przez Allegro, będzie liczyć ponad 15 tys., we wrześniu ponad 18 tys., a do końca roku blisko 20 tys. punktów w całej Polsce. Wspólnie z partnerami logistycznymi Allegro zapewnia ceny bardziej atrakcyjne, niż wielu małych i średnich sprzedawców byłoby w stanie indywidualnie uzyskać na rynku. Ceny przesyłek do punktów odbioru wynegocjowane przez Allegro zaczynają się od 8,00 zł brutto w sieci Poczty Polskiej, od 8,49 zł brutto w sieci UPS Polska i od 6,69 zł brutto w przypadku sieci Ruch. Jednocześnie najlepsze stawki zapewniono w najpopularniejszych przedziałach wagowych do 10 kg, a w przypadku Poczty Polskiej obejmują one przesyłki aż do 30 kg.

- Dostawy do punktów odbioru są 25 proc. - 40 proc. tańsze niż przesyłki kurierskie „do drzwi”. Widzimy, że blisko 45 proc. ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów - mówi Grzegorz Czapski, członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za rozwój biznesu.

Dodaje, że między 2018 r. a 2017 r. zauważyli w firmie wzrost liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80 proc., co jest zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie.

- Mali i średni sprzedawcy nie są w stanie wynegocjować lepszych warunków niż te, które oferujemy w ramach zawartych właśnie umów. Staramy się w ten sposób likwidować bariery w rozwoju e-handlu w Polsce: zapewniamy szeroki dostęp do największej tego typu w Polsce sieci punktów, a także obniżamy ceny, czyniąc zakupy w sieci bardziej dostępnymi – podkreśla Grzegorz Czapski.

Poza umową na dostawy do punktów odbioru Allegro i Poczta Polska podpisały także umowę na usługi dostaw kurierskich standardowych i ekspresowych oraz usługi ekonomicznej dla przesyłek o niewielkich rozmiarach. Wdrożenie tych usług planowane jest w najbliższych miesiącach.

Przesyłki w sieci Allegro i partnerów będą mogli oferować wszyscy przedsiębiorcy działający na Allegro, którzy podpiszą umowę z przewoźnikiem na warunkach wynegocjowanych przez Allegro. Klienci będą mogli skorzystać z takich dostaw wybierając je z opcji oferowanych przez sprzedawcę. Oferta Poczty Polskiej wystartuje w czerwcu, zaś z oferty UPS i RUCH można skorzystać od 4 czerwca.

Allegro to jedna z największych firm handlowych w Polsce i w Europie. Od 1999 r. w serwisie założono dotychczas 21 milionów kont. Codziennie klienci kupują na platformie ponad milion produktów, z których przeszło 90 proc. stanowią rzeczy nowe, objęte gwarancją. Allegro oferuje również nowoczesne usługi finansowe: raty 0 proc., ubezpieczenia oraz leasing. Sprzedaż prowadzi tu 100 tysięcy firm - to nie tylko największe światowe marki, ale w większości małe i średnie polskie firmy handlowe. Allegro zatrudnia dziś 1,5 tysiąca osób. Oprócz głównej siedziby w Poznaniu, firma ma biura także w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu i Krakowie.

 

Katarzyna Pierzchała 2473 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }