Bujara pozostał na stanowisku

Alfred Bujara (na zdjęciu) został wybrany przewodniczącym Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność na kolejną kadencję.

Dwa walne zebrania delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Handlu oraz Krajowej Sekcji Bankowców odbyły się 23-24 maja w Zakopanem. Alfred Bujara został wybrany na stanowisko przewodniczącego handlowej „S” jednogłośnie. Nie miał kontrkandydata.

– Dziękuję za zaufanie, którym mnie obdarzono. To dla mnie dowód, że moja dotychczasowa praca, jest doceniana przez delegatów. W minionej kadencji udało nam się osiągnąć ogromny sukces w postaci ustawy ograniczeniu handlu w niedzielę. Liczę, że w kolejnych latach uda nam się wywalczyć jeszcze więcej dobrych rozwiązań dla pracowników handlu, w tym branżowy układ zbiorowy pracy – powiedział po ogłoszeniu wyników wyborów Bujara.

Podkreślił, że priorytetem Krajowej Sekcji Pracowników Handlu w najbliższym czasie będzie zwiększenie uzwiązkowienia. – Chodzi zarówno o tworzenie nowych organizacji związkowych, jak i pozyskiwanie członków związku w organizacjach już istniejących – dodał przewodniczący.

W skład Rady Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność poza jej przewodniczącym Alfredem Bujarą weszli: Piotr Adamczyk, Sebastian Barański, Ewa Chełminiak, Grzegorz Cisoń , Alicja Forysiak, Kamil Jachym, Wojciech Kasprzyk, Dariusz Paczuski, Justyna Przyłódzka, Paweł Skowron, Robert Szmagaj, Marcin Zieliński.

Katarzyna Pierzchała 2561 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }