E.Leclerc i Frac łączą siły

Grupa E.Leclerc podpisała list intencyjny z siecią Frac w sprawie współpracy na polskim rynku. Partnerstwo będzie dotyczyło m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci.

Porozumienie wejdzie w życie po uzyskaniu zgody UOKiK na koncentrację. W imieniu E.Leclerc o pozwolenie do UOKIK-u wystąpiła centrala zakupu sieci – Galec Sp. z o.o., do której w ramach współpracy przystąpi Frac.

Grupa E.Leclerc to najdłużej działająca w Polsce sieć hiper- i supermarketów. Obecnie pod jej szyldem działa 49 super- i hipermarketów. Roczne obroty E.Leclerc osiągnęły w 2017 r. 2,8 mld zł. Poszczególne sklepy są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy wspólnie ustalają politykę handlową grupy.

Sieć Frac prowadzi 17 sklepów na terenie województwa podkarpackiego oraz trzy placówki w Warszawie. W 2017 r. jej roczne obroty osiągnęły ok. 262 mln zł. Pierwszy sklep tej sieci powstał w 1994 r. w Krośnie przy ul. Czajkowskiego. Właścicielem jest jest rodzina Frąc, od nazwiska której pochodzi nazwa sieci.

Połączenie sił ma pozwolić partnerom na oferowanie jeszcze bardziej konkurencyjnych cen klientom.

 

Ilona Mrozowska 4642 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.